NAJNOWSZE

piątek, 16 października 2015

Jesienna zaduma

Kiedy nadchodzi ten jesienny czas, każdy wpada w mniej lub bardziej melancholijny nastrój. Niektórzy twierdzą, że jesień jest czasem samotników... Ale co zrobić, żeby umilić sobie te dni, jednocześnie nie tracąc możliwości zadumy? 


Tak się składa, że jest na to jakiś sposób. Żeby wszystko było tak jak powinno, czyli nie za smutno i niezbyt beztrosko. Ale nie martwcie się. Jesień to naprawdę doskonały czas na ułożenie pewnych spraw, a także świetny pretekst do odpoczynku... 

Zastanówmy się teraz. Co sobie wyobrażacie, słysząc słowo "jesień"? Osobiście myślę wtedy o pięknych, kolorowych liściach, o słonecznej, choć nieco chłodniejszej pogodzie. Ale bywa, że mam przed oczami tylko szarość i ciągły deszcz za oknem. Wszystko zależy od tego, jaki mamy nastrój. No właśnie – kluczem jest nasze nastawienie. Jak można świetnie się bawić, nawet kiedy pada, skoro zaraz po przebudzeniu myślimy: Znowu ta okropna ulewa, będę miał/a zniszczony cały dzień...? Całkowicie inaczej wyglądałoby to, gdyby każdy z nas pomyślał o tym, co nowego może się dzisiaj zdarzyć, co pięknego przeżyjemy...

Oto kilka sposobów na pozbycie się złego nastroju w te piękne jesienne dni.


1. Wieczór z książką. Codziennie powinniśmy poświęcać wieczory naszej ulubionej lekturze. Do tego ciepły koc i kubek gorącej herbaty. Dzięki temu będziemy zrelaksowani i pozbędziemy się stresu związanego z obowiązkami.

2. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Tak, dobrze widzicie. Czas ruszyć się z kanapy i spędzić więcej czasu z rodziną, na łonie natury. Mamy duży wybór: wycieczki rowerowe, wypady do lasu na grzyby czy choćby zwykłe spacery. Możemy się wtedy odprężyć i nabrać pozytywnej energii do działania. Bo przecież nic nie jest niemożliwe.

3. Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Nie wiem, jak można żyć bez świetnych piosenek. Tych dodających energii i tych melancholijnych. Uważam, że jesień to idealny czas, by stworzyć swoją playlistę, która pomoże nam lepiej zacząć dzień. 


Wszystkie te czynności dadzą nam więcej radości z życia i pomogą pozbyć się niechcianych myśli. Oczywiście zdrowo jest czasem wpaść w głębszą zadumę i przemyśleć pewne sprawy, ale niezbyt długo. Jesień może czasami tłumić naszą chęć do życia, ale nie możemy się poddać. Jeśli wypełnimy sobie dni pożytecznymi zajęciami i rozwijaniem naszych pasji, z pewnością nie będziemy mieli problemu z przetrwaniem jesieni.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates