NAJNOWSZE

poniedziałek, 1 września 2014

Gwiazdą być


Po krótkiej przerwie wydawnictwo Feeria powraca z nowymi pozycjami. A wśród nich propozycje głównie dla pań – zarówno nastoletnich, jak i dojrzałych.źródło
Tytuł: Dojrzała i szczupła


Autor: Magdalena Makarowska
Gatunek: książka kulinarna
Liczba stron: 256
Data premiery: 10 września 2014 r.Autorka książki przedstawia porady żywieniowe przeznaczone specjalnie dla pań w dojrzałym wieku. Prezentuje kilkutygodniowy program odnowy dla kobiet, tak aby cyfry w dowodzie nie przeszkadzały im w zdrowym gubieniu kilogramów.

Pozostać szczupłym w kwiecie wieku – to zmora wielu pań. Metabolizm już nie taki szybki, na ciężkie ćwiczenia fizyczne już nie to zdrowie, każda ciąża dodała parę kilogramów, a pączki i ciastka niezmiennie smakują przepysznie. Doświadczona dietetyczka Magdalena Markowska prezentuje skuteczne i zdrowe porady pomagające zachować smukłą sylwetkę, piękną cerę, a do tego dodać energii potrzebnej do aktywnego spędzenia czasu.
źródło

Tytuł: Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna

Autor: Catherine de la Glétais
Gatunek: biografia
Liczba stron: 208
Data premiery: 10 września 2014 r.


Selena Gomez karierę aktorską zaczynała w wieku 10 lat; kiedy miała 12, jej twarz rozpoznawały już miliony. Była gwiazdką Disneya, grała w serialach, filmach, dawała koncerty, stała się idolką nastoletniej widowni. Ostatnie dwa lata przyniosły w jej życiu zmiany na gorsze – ciągłe rozstania i powroty z gwiazdorem Justinem Bieberem, problemy alkoholowe i narkotyczne. Na jakim etapie obecnie znajduje się Gomez?

Z biografiami bywa różnie; niektóre są skierowane wyłącznie dla fanów danej osobistości, inne mają przybliżyć sylwetkę nieobeznanym w jej twórczości. Ta książka należy oczywiście do tej pierwszej grupy – ludzie, którzy na dźwięk słów Selena Gomez dostają drgawek, ominą tę pozycję szerokim łukiem.

Pomijając bezsens tworzenia biografii 22-latki, zastanawia mnie fakt, w jaki sposób wybrnięto z przedstawienia współczesnych losów aktorki (polskie wydanie zostało uzupełnione rozdziałami na ten temat autorstwa jednego z dziennikarzy muzycznych). Te przecież ciągle się zmieniają; o zawirowaniach miłosnych i zawodowych Gomez gorączkowo informuje nas wciąż prasa brukowa. Jednego przynajmniej możemy być pewni – Księżycowa dziewczyna to okazja do uzupełnienia pustych luk w wiedzy fanek na temat swojej idolki.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates