NAJNOWSZE

sobota, 11 października 2014

Słodkości nigdy za wiele!

źródło
A jednak – nie samym czytaniem żyje człowiek...
Moją drugą miłością są także smakołyki.
100 NOWYCH CIAST to zarówno 100 pomysłów na ciasta, ciasteczka, rolady, jak i przydatne porady, którymi dzieli się z nami siostra Anastazja.

Nie robi potraw z kawioru, homarów czy trufli. Jej kuchnia, tak jak sam Pan Bóg, musi być dostępna dla wszystkich. Polska, tradycyjna, smaczna. Siostra Anastazja wydaje kulinarne książki i od lat uczy gotować pokolenia Polaków. Skromność nakazuje jej odrzucić tytuł Pierwszej Kucharki Rzeczypospolitej.


W książce oznaczono przepisy według stopnia trudności: bardzo łatwe, łatwe, trudniejsze.
Wybrałam stopień łatwy, przestudiowałam przepis i w ten oto sposób powstał Afrykańczyk, który możecie zobaczyć na zdjęciu obok.  
Ciasto z makiem, jabłkami i galaretką… mniam!
Przygotowanie ciast jest dobrze objaśnione, dlatego każdy poradzi sobie z wykonaniem wybranego przez siebie smakołyku. Dodatkowo dany przepis opatrzony jest zdjęciem, co według mnie stanowi duży plus, gdyż dzięki temu wiemy, jak wypiek ma wyglądać.

Książkę tę polecam każdemu, kto w kuchni czuje się jak we własnym królestwie, ale także tym, którzy radzą sobie, bo muszą. Wszystko jest do nauczenia, w szczególności gdy mamy przed sobą tak dobrą książkę siostry Anastazji!

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates