NAJNOWSZE

poniedziałek, 21 września 2015

Muzyczne inspiracje

źródło
Skaldowie – zespół ponadczasowy! Podobnie jak nazwa nawiązuje do grupy poetyckiej, tak teksty piosenek również brzmią jak poezja. Byłaś ze mną tu i będziesz, w huraganie słów i w szepcie, w kakofonii dnia i w ciszy, w kolorowych snach o niczym…


Zespół powstał w Krakowie w 1965 roku (debiut na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki), zatem w roku bieżącym świętuje swoje pięćdziesięciolecie. Do członków należą: Jan Budziaszek, Konrad Ratyński, Jerzy Tarasiński, Andrzej Zieliński. Uprawiany przez nich gatunek muzyczny to przede wszystkim rock. Zostali uhonorowani orderem Gloria Artis. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, m.in. I miejsce w Koncercie Młodości przy KFPP w Opolu, nagrodę dziennikarzy za piosenkę W żółtych płomieniach liści (Opole 1970),  a ponadto Grand Prix za całokształt twórczości artystycznej (Opole 2009) oraz tegoroczną nagrodę specjalną TVP z okazji 50-lecia zespołu. Koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Trafiają do szerokiego grona publiczności, są doceniani przez osoby starsze, dojrzałe, ale nawet przez młodzież. Ich piosenki zdecydowanie łączą pokolenia. Któż nie potrafi zanucić Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał?

Wierniejsza od marzeniaByłaś ze mną tu i będziesz 
W huraganie słów i w szepcie 
W kakofonii dnia i w ciszy 
W kolorowych snach o niczym 

Wbiegasz ze mną w deszcz i w słońce 
Gubisz własny cień po drodze 
Czasem tłuczesz coś na szczęście 

Najważniejsze to, że jesteś 

Wierniejsza od marzenia 
Weselsza niż wspomnienia 
Cenniejsza od zaszczytów 
Piękniejsza od zachwytów 

Wierniejsza od marzenia 
Otwarta na spojrzenia 
Silniejsza niż nadzieja 
Pogodna jak niedziela 


Jesteś ze mną tu i będziesz 
W wietrze sponad gór, w kolędzie 
W labiryncie szos i w róży 
W odpoczynku po podroży 


Mylisz ze mną dni i noce 
Piątek zmieniasz mi w sobotę 
Pociech z tobą sto i dwieście 

Najważniejsze to, ze jesteś 

Wierniejsza od marzenia 
Weselsza niż wspomnienia 
Cenniejsza od zaszczytów 
Piękniejsza od zachwytów 

Wierniejsza od marzenia 
Otwarta na spojrzenia 
Silniejsza niż nadzieja 
Pogodna jak niedziela
Cóż robi z nami miłość? Doprowadza do szaleństwa! Powoduje, że stajemy się nieco bardziej roztargnieni. Towarzyszy w każdym życiowym kroku, każdej decyzji, każdej wielkiej i małej sprawie. 

A jaka jest idealna kobieta? Wierniejsza od marzenia, weselsza niż wspomnienia, cenniejsza, od zaszczytów, piękniejsza od zachwytów, wierniejsza od marzenia, otwarta na spojrzenia, silniejsza niż nadzieja, pogodna jak niedziela.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates