NAJNOWSZE

sobota, 21 listopada 2015

Młodzieżowy listopad
Młodzież szukająca nowych, ciekawych powieści powinna sprawdzić półkę z wydawnictwem Feeria Young. W listopadzie wydało ono Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz oraz Pojedynek, otwierający nowy cykl fantasy Niezwyciężona.


źródło
Tytuł: Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz

Autor: Michelle Falkoff
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 264
Data premiery: 4 listopada 2015 r.Najpierw była impreza, a później bójka. Następnego ranka Sam już nie żyje. Dla Haydena, swojego najlepszego przyjaciela, zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz. Chcąc poznać prawdę o wydarzeniach poprzedniej listy, chłopak musi polegać na swoich wspomnieniach i utworach z listy. Z każdą kolejną piosenką uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak myślał.

Wątek śmierci, także samobójczej, jest dość popularny we współczesnych powieściach młodzieżowych. Playlist for the dead. Posłuchaj, a zrozumiesz także bierze ten problem na warsztat, ale udaje mu się uniknąć powielania zbyt dużej liczby schematów. Michelle Falkoff  szczerze opowiada o trudnych sprawach i sprawia, że łatwo zostajemy wciągnięci w intrygującą fabułę. Autorka naszpikowała fabułę mnóstwem zagadek i tajemnic, na które z czasem uzyskujemy odpowiedź.

Każdy rozdział rozpoczyna się tytułem jednej z piosenek. Zostały one doskonale dobrane do klimatu książki i warto ich posłuchać przed przystąpieniem do lektury.źródło
Tytuł: Pojedynek

Autor: Marie Rutkoski
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 380
Data premiery: 18 listopada 2015 r.

Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestler, córka generała, prowadzi wystawne życie i nie martwi się o przyszłość. Arin z kolei nie ma nic oprócz koszuli na grzbiecie. Pod wpływem impulsu dziewczyna podejmuje decyzję, która na zawsze wiąże ich ze sobą. Próbują z tym walczyć, ale nic nie poradzą na to, że zaczynają się w sobie zakochiwać. Jeśli chcą być razem, muszą zdradzić swoich ludzi… A w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem…

Pojedynek rozpoczyna nową trylogię powieści fantasy dla młodzieży, o nazwie Niezwyciężona. Jak krótki opis fabuły wskazuje, pełno w niej dwornych intryg i miłosnych rozterek, ale Rutkoski udało się uniknąć najbardziej oklepanych schematów. Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Choć ponosi ich szał miłości, nie brakuje im rozsądku i poczucia odpowiedzialności względem kraju. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami została wykreowana wiarygodnie, z dbałością o detale.

Dynamiczna akcja nie pozwala na nudę, a zakończenie kumuluje w sobie tyle emocji, że trudno będzie po przeczytaniu całej książki wrócić spokojnie do rzeczywistości. Ogromne napięcie pozostaje w czytelnikach na długo po odstawieniu książki i sprawia wielką ochotę na następne części cyklu.

Share:

3 komentarze :

 1. Planuję przeczytać "Playlist for the Dead". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuje zapoznać się z pierwszą Nowością wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intryguje mnie już od dłuższego czasu [ierwsza pozycja.

  Zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates