NAJNOWSZE

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Tropem księcia komedii kryminalnej

żródło
Urodzony w 1973 roku (chociaż wcale na to nie wygląda!) Aleksander Rogoziński jest z wykształcenia filologiem wykonującym zawód dziennikarza, którego pasją jest pisanie kryminałów. Z tej pasji powstały niezwykłe powieści, które do gustu przypadną różnym odbiorcom.


Ponieważ Alek zawodowo ma kontakt z wieloma gwiazdami – jest redaktorem w czasopiśmie "Party" – bohaterami jego książek są również pisarze, aktorzy, piosenkarze oraz dziennikarze. Jednym słowem: gwiazdy. A wokół nich morderstwa i niewyjaśnione zagadki...

Alek Rogoziński w sposób błyskotliwy, ironiczny i z ogromną dawką humoru stworzył niebanalne historie. W swoim debiucie – Ukochany z piekła rodem – kreśli pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o pisarce poszukującej mordercy niewiernego kochanka. Powieść klimatem przypomina najlepsze książki królowej komedii kryminalnej, Joanny Chmielewskiej. Poszukiwanie mordercy doprawione jest atakami nieposkromionego śmiechu wywołanymi scenkami jak z Lesia. Tytuł księcia komedii kryminalnej jest tutaj jak najbardziej zasłużony!

Ukochany z piekła rodem to jeden z najbardziej udanych debiutów 2015 roku. Zaspokoi apetyt na dobrą książkę zarówno dla fanów rozwikływania pogmatwanych zagadek, jak i dla tych, którzy szukają lekkiej, odstresowującej lektury. Z góry uprzedzam, że czytanie w środkach masowej komunikacji może skutkować dziwnymi reakcjami współpasażerów na nagłe ataki śmiechu (naprawdę nie da się ich powstrzymać – próbowałam!).

Druga powieść autora pt. Morderstwo na Korfu jest bardziej dojrzała i skomplikowana, co nie oznacza, że straciła cechy komedii kryminalnej. Tym razem zagadka wikła się niczym tajemnica w powieści Agathy Christie i do ostatnich stron trzyma w napięciu. Każdy ma coś na sumieniu, każdy coś ukrywa... Genialny pomysł i wykonanie, które zasługuje na ogromne brawa.

Powieści Alka Rogozińskiego uzależniają! Podążamy za ich bohaterami, by na każdej stronie odkrywać wciąż nowe wątki i przygody, które nie pozwalają się oderwać. Kiedy zacznie się czytać Ukochanego czy Morderstwo, po prostu trzeba zarwać noc albo spóźnić się do pracy, byle tylko doczytać do końca. No i po każdej książce pozostaje niedosyt i pytanie: w jakie kolejne kłopoty wpakują się bohaterki?

W tym roku, poza kontynuacją przygód Joanny i Betty z dwóch pierwszych powieści, Alek Rogoziński wydaje całkiem nową powieść – Jak Cię zabić, kochanie – pod skrzydłami wydawnictwa Filia, które wydaje m.in. powieści Magdaleny Witkiewicz. Najnowsza książką również będzie należeć do gatunku komedii kryminalnej. W końcu książę nie może się przesiadać w biegu na innego rumaka. Z pewnością będzie śmiesznie i zagadkowo!


źródło
Poza lekkim piórem i bogatą wyobraźnią oraz ogromnym zmysłem obserwatora, Alka cechuje jeszcze jedno – jest po prostu przesympatyczną i otwartą osobą, która uwielbia kontakt z czytelnikami. Jego szczerość i kontaktowość sprawiają, że rzesze jego fanów (a szczególnie fanek) rosną i niecierpliwie oczekują kolejnych książek i spotkań z autorem.

Mam nadzieję, że zachęciłam was do sięgnięcia po książki Alka Rogozińskiego. Nie chciałam zdradzać szczegółów fabuły, bo dla mnie najważniejszy jest klimat książki. A tego u księcia nie brakuje! Do zobaczenia!

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates