NAJNOWSZE

czwartek, 5 marca 2015

William Szekspir

źródło
Czym jest nazwa?
 To co zowiem różą, 
Pod inną nazwą również by pachniało.Romeo i Julia


Zachwycająca i ciesząca oko pozycja z serii wydań ilustrowanych ukazująca się dzięki wydawnictwu MG.

Jest to wybór najznakomitszych cytatów pochodzących z utworów wielkiego pisarza, dramaturga i aktora, czyli Williama Szekspira. Wielki artysta, dzięki któremu mogliśmy przeżyć niezwykłe historie np. o wielkiej miłości, która była silniejsza niż śmierć. Wyniósł literaturę na wyższy szczebel.

Cytaty, które zostały zebrane w tej pozycji, pozwolą nam wrócić to tych utworów, poruszą nasze serca i wprowadzą nas w chwilę refleksji.


Miłość, przyjacielu,
To dym, co z parą westchnień się unosi;
To żar, co w oku szczęśliwego płonie;
Morze łez, w którym nieszczęśliwy tonie.

Romeo i Julia
Zbiór został skomponowany przez panią Dorotę Malinowską-Grupińską. Zawiera przepiękne cytaty, które są zwieńczeniem twórczości angielskiego mistrza. Cytaty te ułożone są według kilkunastu różnych działów tematycznych. Każdy cytat opisany jest tytułem dzieła, z którego pochodzi. Sentencje są przejrzyście wydrukowane. Nie zlewają się i dzięki temu bardzo przyjemnie i łatwo się je czyta.

Ta pozycja dopieszczona jest pod każdym względem. Ilustracje Daniela Chodowskiego są niezwykłe i czynią pozycję unikalną. O dziwo, można zauważyć, że każda ilustracja komponuje się z treścią.

Książka jest przemyślana i dopracowana w każdym stopniu. Wybór cytatów z największych dzieł Szekspira i ukoronowanie ich piękną oprawą graficzną to mistrzostwo.

Tę ponadczasową księgę przepięknych cytatów mogę polecić wszystkim, którzy poszukują chwili wytchnienia i zapomnienia od otaczającej szarej rzeczywistości. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a dodatkowo piękna okładka i wnętrze ucieszą oko czytelnika. Nic więcej nie muszę dopowiadać. Warto mieć tę pozycje w swojej biblioteczce.

Reszta jest milczeniem.


Share:

4 komentarze :

 1. Bardzo chcę mieć tę książkę w swojej kolekcji, cytaty wspaniałe, świetne wydanie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Od kiedy pierwszy raz ujrzałam te wydanie, to bardzo chcę je mieć na półce! :)
  ps. Zapraszam serdecznie na konkurs http://getatimewithbooks.blogspot.com/2015/03/konkurs.html :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam dwie ksiażki tegoż autora i tak sobie myslę, że i ta sprawiłaby mi przyjemność.

  OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates