NAJNOWSZE

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Tropem młodzieżowej pisarki Rachel Van Dyken

zdjęcie otrzymane od autorki
Przyjacielska, przemiła, zawsze uśmiechnięta, kochająca żona i młoda matka. To tylko fragment tego, czego możecie się dowiedzieć, idąc z nami tropem Rachel Van Dyken.


Rachel Van Dyken jest bardziej znana za granicą, jej książki ukazują się praktycznie jedna za drugą. W rekordowym tempie pisze powieści dla młodzieży i historyczne, które zyskują coraz więcej czytelników na całym świecie. W młodym wieku zyskała rozgłos, ale i dużą liczbę fanów, z którymi utrzymuje stały kontakt. Mimo zajęć w domu i przy dziecku znajduje czas na pisanie, ale także jest uzależniona od Starbucksa. Zanim urodziła syna, przez dwanaście godzin dziennie zajmowała się pisaniem. Pisarstwem zainteresowała się niecałe sześć lat temu, przed tym pracowała w szkole jako doradca, jednak chcąc się odstresować, zapisała się na studia w formie relaksu.

W Polsce znamy tę autorkę z trylogii Zatraceni, opublikowanej pod skrzydłami wydawnictwa Feeria Young. Trzy tomy, składające się z tytułów:

zdjęcie wykonane przez autora
Utrata opowiada historię Westona i Kiersten. Spotkali się na studiach, połączyło ich głębokie uczucie, ale choroba Westona ciągle stała na drodze do pełnego szczęścia. Silna więź, jaka ich połączyła, pomogła przejść przez wiele. Dzięki swoim przyjaciołom i wytrwałości dotarli do miejsca, w którym są szczęśliwi.

Toxic to historia Gabe'a, który jest przyjacielem Westona. Przez połowę swojego życia Gabe cierpi, nie pamięta już, jak to jest czuć radość ze swojego życia. Tragedia, która wydarzyła się wiele lat temu, ciągnie pasmo smutku i rozgoryczenia. Lecz kiedy pojawia się Saylor, wszystko się zmienia. Oboje muszą dojrzeć i zrozumieć, co tak naprawdę jest dobre dla nich.

Wstyd przedstawia najmroczniejszą historię z całej trylogii – historię Lisy, która jako nastolatka przeszła coś strasznego, do tej pory boi się i nie może pozbierać. Czasem przeraża ją nawet własny cień, ale wie, że musi stawić czoło przeszłości i zapomnieć o niej. Tylko co zrobić, kiedy przeszłość puka to drzwi i staje się teraźniejszością?

Uzdrowienie oznacza poranne wstawanie, gdy wolałoby się zostać w łóżku, oznacza uśmiech zamiast płaczu i to, że nosisz głowę wysoko, choć demony próbują przygiąć ci ją do ziemi. Życie jest tego pełne, pełne sytuacji, gdy bierzemy nogi za pas, podczas gdy powinniśmy stanąć i stawić czoło burzy.
 Rachel Van Dyken, Wstyd

Trylogię pokochała prawie cała Polska; ci, którzy czytali, wybrali swój ulubiony tom, a Rachel Van Dyken zyskała jeszcze więcej fanów. Inspiracją do każdej z części była osoba z jej otoczenia. Jej książki plasują się wysoko na listach "New York Timesa", "Wall Street Journal" i "USA Today". Sama twierdzi, że najbardziej lubi serię Elite, której tomy wciąż się ukazują. Ma na swoim koncie ponad 40 książek, w tym nowelki, a kolejne "się piszą". Chce osiągnąć jeszcze wiele w życiu, a pisanie powieści jest tego częścią.

Mam nadzieję, że przybliżyłam wam postać Rachel i z przyjemnością przybędziecie za tydzień, by wyruszyć z nami w podróż tropem kolejnego autora. Kto to będzie – dowiecie się niedługo!

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates