NAJNOWSZE

piątek, 30 maja 2014

Cieszmy się życiem

Źródło


Zapraszamy na nowy cykl zapowiedzi literackich, w których przedstawiamy propozycje Wydawnictwa Feeria na nadchodzący czerwiec. Czekają na nas nietypowe poradniki i polska powieść fantasy.
Źródło
Tytuł: Przez 10 minut

Autor: Chiara Gamberale
Gatunek: powieść kobieca
Liczba stron: 192
Data premiery: 4 czerwca 2014 r.
Chiara wiodła idealne życie. Do czasu. Gdy w tym samym momencie straciła ukochanego męża i dającą satysfakcję pracę, załamała się. Świat przybrał dla niej szarawy odcień, nic nie sprawiało jej już tej dawnej spontanicznej radości. Depresja zaprowadziła ją na kozetkę psychoanalityczki, która, niczym Jigsaw ze znanego horroru, zaproponowała Chiarze pewną grę… Nie były to jednak wyrafinowane tortury, ale proste zadanie: kobieta miała przez 10 minut wykonywać codziennie dowolną czynność, jakiej wcześniej nie robiła.

Poradników pragnących zapewnić nam wieczne szczęście jest od groma. To, co wyróżnia Chiarę Gamberale, to ciekawy koncept. Wydaje się, że aby wyrwać się z ciemnych macek załamania psychicznego, trzeba przewrócić swoje życie do góry nogami. Tymczasem autorka pokazuje, że nawet zwykłe czynności mogą zmusić do innego spojrzenia na świat. Dziesięć minut dzień w dzień, niczym ziarenko do ziarenka, potrafi zmienić nasze postrzeganie rzeczywistości. Zmiana jest konieczna, nie należy tylko się jej bać.Źródło
Tytuł: Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet

Autorzy: Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Gatunek: poradnik psychologiczny
Liczba stron: 160
Data premiery: 18 czerwca 2014 r.Niemal zewsząd możemy usłyszeć, że powinnyśmy być perfekcyjne: czy to w telewizji, w gazecie, czy nawet od rodziny czy przyjaciół. Wszędzie tylko idealne matki, żony, pracowniczki. Książka Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik dla kobiet normalnych pokazuje, że jest inaczej Mimo tego, że teraz społeczeństwo wymaga od nas, żebyśmy były we wszystkim perfekcyjne – od sypialni, przez karierę zawodową, po styl ubierania i makijaż, czy nie cudownie jest cieszyć się swoją nieidealnością, spontanicznością, która sprawia, że czujemy się wolni? Czy nie wtedy będziemy szczęśliwsze niż w momentach, kiedy będziemy bezustannie dążyć do niemożliwej doskonałości? Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak cieszyć się własną nieperfekcyjnością, koniecznie przeczytajcie Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik dla kobiet normalnych.Źródło
Tytuł: Tatuaż z lilią

Autor: Ewa Seno
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 288
Data premiery: 19 czerwca 2014 r.
Kiedy Nina kończy 18 lat, w jej życiu wydarza się prawdziwa tragedia – w wypadku samochodowym giną jej rodzice. Pocieszenia nie znajduje w swoim chłopaku, który znacznie bardziej niż dramatem dziewczyny interesuje się okolicznymi pięknościami. Nina wyjeżdża do ciotki z USA, ale w rzeczywistości odbywa podróż do Antilii – tajemniczego świata, do którego dostaje się za pomocą otrzymanego tatuażu.

Tatuaż z lilią to debiut literacki Ewy Seno, a jednocześnie inauguracja nowego cyklu książek młodzieżowych z elementami paranormalnymi. W zalewie zagranicznych powieści fantasy miło jest przeczytać produkt od naszych rodzimych twórców. Wprawdzie opis wydaje się trochę kiczowaty, a świadomość, że to pierwsza książka autorki, nie napawa optymizmem, lecz nie należy skreślać tej pozycji. Może się okazać bardzo przyjemną lekturą w sam raz na ciepłe czerwcowe popołudnia. Trzymajmy kciuki za panią Seno i godny początek nowej wydawniczej serii.

Share:

5 komentarzy :

 1. Jestem ciekawa szczególnie ostatniej pozycji ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Odnośnie Tatuażu z lilią wydaje mi się, że podany tutaj opis książki jest krzywdzący. Wystarczy wejść na profil Pani Ewy na facebooku by przeczytać o wiele bardziej zachęcający i treściwy opis
  https://www.facebook.com/EwaSeno
  Zachęcam odwiedzić tę stronę zanim całkowicie skreślicie tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "(...) lecz nie należy skreślać tej pozycji". Radzimy czytać ze zrozumieniem :)

   Usuń
  2. Pisząc zapowiedzi nie korzystam z facebookowych profili autorów, ale z najrzetelniejszego źródła, czyli strony wydawnictwa. Z tego co widzę, Pani Seno także podała link do oficjalnej fabuły. A co do "całkowitego skreślania pozycji", wypowiedziała się o tym już redakcja.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. ostatnia jakoś najbardziej mnie przekonuje ;)

  OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates