NAJNOWSZE

sobota, 2 sierpnia 2014

Jak żyć z klasą

źródło
O Lekcjach madame Chic dowiedziałam się wiele miesięcy temu, przeglądając pewien lifestyle'owy blog. Przez cały ten czas tytuł tkwił gdzieś w mojej głowie, cierpliwie czekając, aż znajdę w końcu egzemplarz w księgarni i poczuję podskórny impuls każący natychmiast kupić książkę. Tak więc kupiłam. Nie żałuję.


Książka Jennifer Scott jest tak naprawdę poradnikiem. Autorka w latach młodości z Kaliforni wyjechała na wymianę studencką do samego Paryża, w którym od razu zakochała się w stylu życia Francuzów. A przede wszystkim dwóch Francuzek: madame Chic, u której mieszkała, i madame Bohemienne, z którą zapoznał ją chłopak. O tym, co z Paryża wyniosła, opowiada na blogu The daily connoisseur, kanale na YouTube, a niedawno wydała ten właśnie poradnik.

Zacznijmy od tego, że książka nie odkrywa Ameryki. Nie liczcie na niesamowite rady nie z tej ziemi. Lekcje madame Chic są pełne w większości znanych nam już prawd, zasłyszanych jednym uchem czy wyczytanych gdzieś w Internecie, dotyczących dbania o siebie, diety, stylu oraz sposobu życia. Po prostu bycia chic, które właśnie w Paryżu stały się najbardziej widoczne dla autorki. Te wszystkie znane nam już co prawda informacje zaciągnięte w głąb umysłu zostały zebrane w jednym miejscu, doprawione prywatnymi anegdotami i dobrze podane, tworząc inspirujący i pełen ciepła poradnik. Został on wprawdzie przeznaczony dla kobiet: młodych czy bardziej dojrzałych, ale ja, jako nastolatka, też wiele z niego wyciągnęłam.

Książka jest mądra, napisana z humorem i polotem. Pełno w niej osobistych historii i anegdot autorki. Czujemy jej ciepło, szczerość i sympatię Czujemy, że poradnik jest dla nas. Jennifer Scott naprawdę inspiruje nas do tego, by zmienić styl życia na lepszy. Skłania do zmian. Jedyne, co mi się w książce nie podoba, to gloryfikowanie Francuzów. Nie popadajmy w przesadę. Oni też nie są idealni.

Książka jest wydana z dbałością o szczegóły, przyjemnie dla oka. Została podzielona na trzy części: Dieta i aktywność fizyczna, Styl i uroda oraz Jak żyć z klasą. Zawiera dwadzieścia rozdziałów, podzielonych jeszcze na podrozdziały, a najważniejsze informacje zebrane zostały w punktach do zapamiętania. Jak przystało na poradnik tego typu, jest bardzo estetyczny.

Lekcje madame Chic czyta się szybko; jest to książka bardzo lekko napisana. Uczy kobiecości i życia z klasą. Śmiało polecam ten poradnik zarówno nastolatkom, jak i starszym paniom.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates