NAJNOWSZE

niedziela, 10 sierpnia 2014

Mafijne porachunki czas zacząć!

źródło
Zmiany w życiu nie zawsze są dobre. Istnieje prawdopodobieństwo, że z niewielkich kłopotów wpadniemy w prawdziwe tarapaty. Należy więc uważać i wybierać z rozsądkiem. Lecz czy aby na pewno? Co jeśli nie człowiek, ale głupi pech odgrywa w naszym życiu ważną rolę? Czy należy się jemu poddać? Życie nie zawsze jest proste, lecz trzeba pamiętać, by robić wszystko, aby mu sprostać. Bohaterowie książki tę misję obierają jako punkt najważniejszy.


Gdy trójka facetów przepełnionych testosteronem spotyka się w życiu prywatnym, wiedz, że dochodzi między nimi do szalonej mieszanki. Gianni to młody przestępca, który swój rynsztok wyrabia we Włoszech. Jako płatny zabójca stara się za wszelką cenę każdą misję wypełnić do końca. Jego nowe zadanie zostało skierowane do Polski, gdzie bohater wchodzi w układy z gangami narkotykowymi. Dziany jest bratem Gianniego. Jako policjant nie spisuje się najlepiej, gdyż ciągle towarzyszy mu niefart. Dopiero przyjazd jego brata daje mu szansę na lepsze jutro. Nadziany jest facetem, do którego dziewczyny lgną jak lepy. Niestety ani życie uczuciowe, ani zawodowe nie idzie mu najlepiej. Postanawia więc wyjechać i szukać dla siebie miejsca w rodzinnych rejonach swojego pradziadka. Co z tego wyniknie?

Zlecenie się poszerza. Gianni znajduje dla siebie nowego sojusznika, który nie wie do końca, z czym ma do czynienia. Jedno jest pewne: walka pomiędzy gangami trwa, a winnego ani śladu. Kto podpala kluby i zgarnia całą kasę? Kogo należy wyeliminować na samym starcie? Kryminalna zagadka trwa...

Z autorką książki miałam okazję spotkać się po raz pierwszy. Nie powiem, nie czytam raczej kryminałów, aczkolwiek na tę pozycję skusiłam się niemal od razu. Polecana przez duże grono recenzentów i oficjalnie uznana za komedię kryminalną, od razu wpadła mi w oko. Miałam nadzieję, że nie tylko liczne pochlebne opinie, jak i opis przypadną mi do gustu, ale też sama treść. Co z tego wynikło?

Gdy tylko zaczęłam czytać książkę, nie spostrzegłam nawet, jak minęłam kilkanaście rozdziałów. Czytanie jej okazało się bardzo lekkie i przyjemne. Uśmiech na twarzy miałam niemal cały czas, gdyż język, jakim operuje autorka, wspaniale wkomponowuje się w teksty danych bohaterów. Nie czułam przy niej nudy ani przez chwilę, zaś całą pozycję przeczytałam w naprawdę szybkim tempie! Przy tej lekturze można poczuć pełny relaks.

–  Wiesz, brachu, widziałem, jak traktujesz swoje dzieci. Gianni skrzywił się pod czapką.
Prędzej bym ci uwierzył, gdybyś przysięgał na własne życie.

Najbardziej przypadł mi do gustu sposób, w jaki autorka wykreowała bohaterów. Spodobały mi się również ich ksywki bądź nazwiska. Czytelnik porusza się w tej pozycji w różnych rejonach, więc odpowiednie nazwy są tu wskazane. Można bowiem poznać zarówno wieś, jak i ciemne strony miasta. Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem książki. Czuję, iż dopieszczono ją w każdym szczególe. Mogę śmiało powiedzieć, że jest lepsza niż niejedna komedia kryminalna obejrzana w telewizji!

Właśnie chcę tym samym pokazać styl, jaki prezentuje książka. Otóż, jeśli ktoś poszukuje krwistego kryminału, to ta pozycja nie jest dla niego. Jeśli zaś pragnie przeżyć szybką akcję, liczne przygody i podchwycić nutkę kryminalnych wątków i tajemniczości, to ta książka go zdominuje! To nie jest zwykły kryminał. Mnie jak najbardziej czegoś takiego było trzeba.

Zlecenie jest zleceniem i musi być załatwione. Nigdy nie nawalił i nie zamierzał robić tego teraz.

Jeśli chodzi o całą fabułę, to jest ona bardzo ciekawa. Tajemnic i zagadek jest w niej dostatek. Nie sposób przewidzieć akcji, która ciągle prze naprzód. Wszystko w książce rozwija się w swoim tempie, krok po kroku. Myślę, że nikt tej pozycji nie pozostawi niedoczytanej.

Podsumowując, pragnę dodać, iż przy tej książce nie sposób jest się nudzić, jak również odłożyć ją na półkę w trakcie czytania. Jest ona jak najbardziej wskazana dla osób, które łakną relaksu i lubią niekiedy poczuć lekki klimat tajemniczości. Pozycja ta oferuje wiele uśmiechu i rozwiewa smutki. Trzeba jedynie uważać, by nie popaść w niełaskę mafii. Wtedy porachunki z nią mogą być groźne. Polecam! 


Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates