NAJNOWSZE

środa, 27 sierpnia 2014

Nie czekaj, działaj!

źródło
Powstało już wiele publikacji o tematyce psychologicznej. Mimo to ja postanowiłam sięgnąć po Działaj teraz Zbigniewa Ryżaka. Wydawać by się mogło, że jest to książka taka jak każda inna z tej dziedziny... Może i tak, ale ma w sobie coś, co mnie w niej zaintrygowało. Doskonały przekaz i moc. To naprawdę działa... ale ty również musisz zacząć działać – ale nie później (jak zawsze się mówi), tylko TERAZ!


Zapewne zastanawiacie się, kim jest Zbigniew Ryżak. Przewidziałam to, dlatego postanowiłam uprzedzić wasze żmudne poszukiwania informacji o nim i pokrótce wam go przedstawić.
Zbigniew Ryżak
Zbigniew Ryżak jest psychologiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje jako szef firmy doradczej i szkoleniowej Human Factory. Jest trenerem umiejętności biznesowych oraz konsultantem i projektantem szkoleń. Działaj teraz to nie jedyna jego publikacja. Stworzył również Energię wewnętrzną oraz Efekt jo-jo w motywacji. Prowadzi bloga, na którego zaprasza wszystkich zainteresowanych psychologią i nie tylko. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o autorze, odsyłam tutaj.Poradnik, bo tak pozwolę sobie nazwać tę publikację, został podzielony na 31 rozdziałów, ponadto każdy z nich posegregowano na podrozdziały. Działaj teraz przysłuży się każdemu, komu zależy na uzyskaniu motywacji do działania. Autor interpretuje zachowania ludzi i wskazuje, czym powinni kierować się, dążąc do osiągnięcia zamierzonego celu. Jak doskonale wiemy, słowa nieczęsto idą w parze z czynami. Ryżek, jako psycholog specjalizujący się w dziedzinie konsultacji i szkoleń, zna motywy rządzące ludzkim umysłem najlepiej, dlatego warto zasięgnąć jego rad i nauczyć się walczyć z oporami i przeszkodami, które napotykamy na swojej drodze.

Pamiętaj: nie ten osiąga sukces, kto bardziej się stara, ale ten, kto robi to mądrzej!

Publikacja została wzbogacona o zadania i ćwiczenia, które autor proponuje każdemu, kto zamierza podążać drogą do osiągnięcia celu. Ci mniej odważni również nie przejdą obok tego poradnika obojętnie. Jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy mają w sobie choć odrobinę dobrej woli i chcą zmienić coś w swoim życiu. Jak wypowiada się sam autor: Podstawowym celem tej książki nie jest zrobienie z Ciebie innego człowieka, ale nauczenie Cię działania z tym, co w sobie masz. Właśnie, wielu z nas pragnie dokonać pewnych zmian i zrzucić z siebie ciężar bezsilności, ale nie potrafi przełamać bariery graniczącej z możliwością uzyskania pożądanego efektu. Niektórzy uważają, że wszystko przyjdzie z czasem, jakoś się ułoży, będzie, co ma być... Otóż nie. Nic nie ułoży się z czasem, jeśli nie będziesz działał w tym kierunku. Oczekiwanie nie jest kluczem do sukcesu, wręcz przeciwnie – aby cokolwiek osiągnąć, należy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć realizować własne cele i marzenia. 

Obiecałeś sobie, że zaczniesz uprawiać jogę, ale jak zwykle kończy się na mówieniu? Mijają dni, a ty wciąż odkładasz ćwiczenia na później, tłumacząc sobie, że na pewno wtedy to zrobisz. Nie okłamuj sam siebie, chociaż ze sobą bądź szczery. Mniej mów, więcej rób. Nicnierobienie to zwykłe uciekanie od ciężkiej pracy. A przecież bez pracy nie ma kołaczy, dlaczego więc nie spróbujesz przekonać się, że możesz zdziałać cuda i że one się zdarzają? Kiedy według ciebie nadejdzie odpowiedni moment do tego, by stać się kowalem własnego losu? Później? A co w twoim języku oznacza później? Zastanów się nad tym, co robisz ze swoim życiem i zacznij działać: nie ma co odkładać, działaj teraz! 

Autor do stworzenia tego poradnika wykorzystał maksimum swojej wiedzy i postanowił podzielić się z nią z tymi, którzy studiów psychologicznych nie ukończyli, a mimo to chcieliby przełamać swoje złe nawyki i nauczyć się żyć nieco inaczej niż dotąd. Swoje rady Ryżak wymienił punktowo, tak żeby uczynić swoją publikację przejrzystą i dostępną dla każdego, nawet tego mniej bystrego. Ponadto zawarł w niej wskazówki dotyczące redukowania negatywnych emocji i rozwiązywania problemów. Poruszył także kwestie zmęczenia, przytłoczenia i ogólnego zniecierpliwienia. Nie od razu Kraków zbudowano. Należy pamiętać, że aby coś osiągnąć, potrzeba czasu i cierpliwości, ale przede wszystkim uporu. To upór, czyli niezmienne trwanie przy zamierzonym planie, jest najważniejszy i przynosi największe efekty. Osoby pewne siebie i stanowcze mają zdecydowanie większe szanse na pokonanie przeszkód tkwiących w ich umyśle. 

Podsumowując, uważam, że Działaj teraz naprawdę działa i może okazać się pomocna każdemu, kto wie, do czego dąży. Osoby niezdecydowane również powinny podjąć się lektury tego poradnika, gdyż może on wskazać im odpowiednią drogę do realizacji celów. Samo wyznaczenie celu nic nie zdziała, kluczem do sukcesu jest trwałość przy postanowieniu. Jeśli chcesz schudnąć, musisz zacząć biegać, ale nie później, tylko teraz. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej ujrzysz efekty, a później pójdzie już z górki.

Przyznaję, że dla mnie porady Ryżaka okazały się przydatne. Zamierzam wziąć sobie je do serca i w końcu wziąć się za siebie, bo wiem, że sukces jest w naszych rękach, a czasami rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki, ale... może boimy się po nie sięgnąć? Nie można rezygnować, dopóki się nie spróbuje. Niektórzy mogą nie sprostać zadaniu, ale warto się starać. Grunt to niepoddawanie się. I tego życzę każdemu, kto zdecyduje się sięgnąć po publikację Zbigniewa Ryżaka. Powodzenia!


źródło

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates