NAJNOWSZE

czwartek, 28 sierpnia 2014

Poznajcie autorkę Tatuażu z lilią – Ewa Seno we własnej osobie!

Ewa Seno
Dokładnie 19 czerwca swoją premierę miała książka Tatuaż z lilią autorki Ewy Seno. Już po kilku dniach w sieci zaczęły pojawiać się pozytywne opinie na temat tego debiutu. To właśnie dzisiaj mamy zaszczyt poznać choć trochę tę polską autorkę. Zapraszam do przeczytania wywiadu.


1. Na początek zaczniemy od standardowego pytania: Jak zaczęła się Pani historia z pisaniem? Czy była to tylko jednorazowa przygoda, która okazała się mieć dalszy ciąg?

Ewa Seno: W liceum pisywałam opowiadania, nie były jednak zbyt dobre. Dopiero niedawno postanowiłam spróbować napisać coś na poważnie.


2. Hmm, opowiadania, ja sama ostatnio coś skrobię, ale nie uważam, żeby mogły ujrzeć światło dzienne. O czym głównie były ?

E.S. Duchy, wampiry:) Już od czasów szkolnych ciągnęło mnie do tej tematyki.


3. Nieźle! Ile czasu zajęło Pani napisanie Tatuażu z lilią?

E.S. Kilka miesięcy. Było to takie pisanie z doskoku. Kilka dni lepszych, parę dni lub tygodni przerwy i na nowo. Miałam bardziej owocne i gorsze okresy. Druga część Antilii powstała za to w dwa tygodnie.


4. Naprawdę? Jestem pod wrażeniem! Czy druga część będzie miała nieco więcej stron? Przyznam, że Tatuaż z lilią przeczytałam w jeden dzień. 

E.S. Tak, druga część jest dłuższa :)

5. Będę mogła się nią dłużej cieszyć. Kiedy możemy się spodziewać wydania kontynuacji? (Wiem, dopiero wyszła pierwsza, ale jak książka jest niezła, to trzeba pytać!)

E.S. Niestety nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko w rękach wydawnictwa. Zanim książka ujrzy światło dzienne, czeka ją wiele pracy. Proces ten jest niestety długotrwały.

6. Kto wspiera Panią w pisaniu? 

E.S. Cała rodzina. Największym wsparciem jest jednak mój mąż, który w trudnych chwilach nigdy nie pozwala mi się poddawać.

7. To dobrze mieć tak kochaną rodzinę. Skąd czerpie Pani pomysły na historie zawarte w książce?

E. S. Same do mnie przychodzą. Bawię się z synkiem, oglądam telewizję lub po prostu piję kawę i nagle jedno skojarzenie rodzi jakiś pomysł. Gdy zacznę już tworzyć historię, bohaterowie są przy mnie przez cały czas. Np. gotując obiad, obmyślam poszczególne dialogi albo zastanawiam się, co bohaterka zrobiłaby w danej sytuacji.

8. Czyli można twierdzić, czy raczej nie bardzo, że utożsamia się Pani z którąś z bohaterek, np. z Niną, która ma niezwykle imponujące odzywki?  Chwilami nieco cięty język, ale w pozytywnym znaczeniu.

E.S. Raczej nie można mnie już nazwać pyskatą nastolatką :) Choć przyznam, że kiedyś byłam podobna do Niny. Miałam cięty język i często najpierw mówiłam, a dopiero potem myślałam. W każdym z bohaterów jest mała cząstka mnie, chodzi mi o poglądy, obawy, przemyślenia. Inne ich cechy są zaś przeciwieństwem tego, co osobiście uważam za normę.

9. Skoro o literaturze nadal mowa, to jaki jest Pani ulubiony autor i książka?

E.S.  Nie potrafię podać tylko jednego :) Uwielbiam Richelle Mead – serię Akademia Wampirów czytałam dwa razy. Poza tym Dary Anioła Cassandry Clare, Stephenie Meyer, Piękni i Martwi – Yvonne Woon. Lubię też Kinga i Nicholasa Sparksa.


10.  Meyer czytałam również, zaś Sparksa Jesienną miłość... 

E.S. Jedna z moich ulubionych pozycji :)

11. Mnie jeszcze podobała się ekranizacja. To tak przy okazji... 

E.S. Widziałam ją kilkakrotnie :)

12. Jaka jest Pani ulubiona piosenka? 

E.S. Hmmm, nie mam jednej ulubionej. Jest cała masa piosenek, które uwielbiam. Kilka z nich podałam w książce. Lubię każdy rodzaj muzyki – adekwatnie do humoru, jaki w danej chwili mam.
Obecnie np. jako dzwonek w telefonie ustawiłam Dark Horse – Katy Perry.

14. Pamiętam, że pojawił się taki utwór jak A Day To Be Alone.  Można by z tego skompletować playlistę. 

E.S. W drugiej części bohaterka nie ma niestety czasu na słuchanie muzyki.

15. Mimo wszystko uważam, że pierwsza część zasługuje na to. Może sama spróbuję ją stworzyć :)
Jaki jest Pani ulubiony smak lodów? 

E.S. Proszę bardzo :) Ja wszystkie te piosenki mam już na swojej playliście.
Co do lodów, to średnio za nimi przepadam. Jeśli już się na nie skuszę, to wyłącznie waniliowe.

16. Każda kobieta lubi kwiaty. Jakie są Pani numerem jeden? Czyżby to były lilie, które odnajdujemy w książce? 

E.S. Zdecydowanie wolę róże :)

17. O czym marzyła Pani w dzieciństwie? 

E.S. Gdy miałam mniej więcej 6 lat chciałam być czarodziejką z księżyca :) Uwielbiałam wtedy tę bajkę.

18. Jak wiem, postawiła Pani na typ literatury młodzieżowej, skąd taka decyzja? Czy lepiej się pisze do odbiorców młodszego czy nieco starszego pokolenia?

E.S. Wybrałam literaturę młodzieżową, ponieważ sama najczęściej po takową sięgam. Nie wyobrażam sobie pisać o czymś, czego sama na co dzień bym nie przeczytała.

19. Tatuaż z lilią jest pierwszą częścią serii Antilii. Może zdradzi nam Pani chociaż jeden, mały pikantny szczególik? 

E.S. Heh, rozumiem, że pytasz o 2 część? :)

20. Tak, ale zrozumiem, jeśli nie uzyskam odpowiedzi. 

E.S. Cóż, Nina wyruszy w podróż, która na zawsze ją odmieni. Zwiedzi wiele niesamowitych miejsc, zetknie się z istotami, o których do tej pory jedynie czytała w bajkach. Zdobędzie sojuszników, jak i nowych wrogów.
21. Zapowiada się ciekawie. Teraz pozostaje tylko czekać. Dziękuję, że poświęciła mi Pani czas. Miło było Panią poznać i porozmawiać :) 

E.S. Ja również dziękuję za miłą rozmowę :) Pozdrawiam.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates