NAJNOWSZE

wtorek, 2 września 2014

Śmiało dążyć tam, dokąd nie dotarł jeszcze żaden człowiek

Sezon wakacyjny prawie już za nami. Nadchodzi piękna, barwna, ale też niestety chłodna i deszczowa jesień. Co robić w te ponure dni? Moja propozycja to czytanie książek, ale dla leniuszków mam również inną rozrywkę – seriale. Przygotowałam dla was zestawienie seriali, które oglądam i uważam za godne polecenia. Postanowiłam rozłożyć listę na części, żeby nie okazała się zbyt długa.


1. Pretty Little Liars
źródło
Aria, Spencer, Hanna i Emily tracą przyjaciółkę (Alison), która ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok po jej śmierci dziewczyny zaczynają dostawać wiadomości zza grobu z sekretami, które powierzyły wyłącznie Alison. Okazuje się, że dziewczyny skrywają straszliwą tajemnicę.


2. Jane by Design
źródło
Jane Quimby stara się o staż w domu mody, przez przypadek zostaje potraktowana jako dorosła i przyjęta na cały etat do pracy. Musi utrzymać w tajemnicy swoją prawdziwą tożsamość. Dodatkowo musi skończyć liceum z bardzo dobrymi stopniami. Czy da sobie radę?
3. Gossip Girl
źródło
Każdy kocha plotki, a już na pewno Plotkara, najgłośniejsza bloggerka Manhattanu. Na swoim blogu umieszcza nowinki dotyczące elity nastolatków. Są to wpadki na szkolnym korytarzu, ale też historie osobiste. Nikt nie chce, aby jego tajemnice wyszły na jaw. Przed Plotkarą nie ma sekretów.


 4. Glee 
źródło
W jednym z amerykańskich liceów nauczyciel Will Schuester chce przywrócić szkolny Glee Club. Chętnych i utalentowanych uczniów nie brakuje. Jednak nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do tego pomysłu. Znajdują się osoby, które za wszelką cenę będą starały się zniszczyć marzenia młodych gwiazd.
5. Skins
źródło
Serial opowiadający o grupie dorastających nastolatków, którzy muszą zmierzyć się z czyhającymi na nich problemami. W każdym odcinku poznajemy historię i problemy innego bohatera. Mamy do czynienia z anoreksją, uzależnieniami od alkoholu, papierosów, seksu. Nastolatkowie próbują odnaleźć siebie.

Oczywiście to tylko kilkanaście zdań mających przybliżyć wam fabułę. Mogłabym pisać tu eseje na temat każdego z seriali, ale nie chcę wam za dużo zdradzać. Mam nadzieję, że pomysł stworzenia takiego cyklu wam się spodoba.

A może i wy macie jakieś ulubione seriale i chcielibyście się z nami nimi podzielić? Więc śmiało piszcie na adres redakcyjny: essentia_redakcja@op.pl lub w komentarzach, a w następnym artykule uwzględnię wasze propozycje.

Share:

1 komentarz :

  1. Dodałabym jeszcze Teen Wolf'a i się nie uczymy! Oglądamy seriale!

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates