NAJNOWSZE

poniedziałek, 29 września 2014

Podłość niczym narkotyk

źródło
Każdego z nas czeka śmierć, bez wyjątku, ale, Boże… czasem Zielona Mila wydaje się taka długa.


Akcja Zielonej mili rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia. Opowiada o losach strażnika więzienia Cold Mountain, Paula Edgecombe’a, który jest zarazem narratorem historii, opisywanej po wielu latach, u schyłku życia.
Paul pracuje na bloku śmierci. Sumienny człowiek, niewyróżniający się, z dnia na dzień staje się świadkiem niezwykłych, czasem wręcz dramatycznych sytuacji.
Do więzienia zostaje przywieziony John Coffey  czarnoskóry mężczyzna niesłusznie skazany za brutalne morderstwo dokonane na dwóch dziewczynkach.

Okazuje się, że John ma moc uzdrawiania innych.
Jak to wpłynie na Paula i jego przyjaciół? Jaki los czeka Johna w więzieniu?
Jak więźniowie radzą sobie w tych ostatnich chwilach i gdzie szukają pocieszenia?
Te i inne pytania nasuną się każdemu, kto pragnie zagłębić się w tej wzruszającej powieści.
Powieści, w której stronice wypełnione są bólem i cierpieniem więźniów... a wszystko spowija tajemnica, tworząc tę unikatową historię.


Cudownie napisana książka, która pozwala czytelnikowi wcielić się w postać Paula i razem z nim odczuwać te zmienne emocje. Zawiera myśli, które powodują, że czytelnik przystaje i rozważa ich sens. Historia zmusza do przemyśleń nad wartością życia i sprawiedliwości, ale również skłania do refleksji nad tym, czym jest śmierć...

Dla mnie King jest mistrzem w swoim fachu. Z łatwością lawiruje pośród wydarzeń z życia Paula a tymi, które jedynie pozostały w jego pamięci.

Uważam, że ta pozycja jest fenomenalna. Wciągnęła mnie i przeczytałam ją z zapartym tchem, choć przyznam szczerze, że książka nie wydaje się łatwa.

Zatem z czystym sumieniem i wielką przyjemnością mogę polecić wam tę wspaniałą i wzruszającą powieść, która zmiękczy nawet najtwardsze serca i wyciśnie łzy z nawet najbardziej niewzruszonych czytelników.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates