Wydawnictwo Colorful Media oprócz wydawania magazynu "English Matters" podjęło się również stworzenia wydań specjalnych poruszających tematy hobbystyczne, dotyczące m.in. filmów, literatury, mody czy tradycji. Postanowiłam zapoznać się z dwoma z nich. Zapraszam więc do poznania mojej opinii na ich temat.
źródło |
Pierwsze strony magazynu przynoszą wiedzę dotyczącą historii języka angielskiego. Dowiemy się, kto tak naprawdę wpłynął na ewolucję językową i zasłużył się w brytyjskiej kulturze oraz dlaczego. Czytając kolejne strony wydania specjalnego poznamy mieszanki językowe w rodzaju: Sorki, but I just put a słitfocie of myself on Fejsie. I'll lovciam cię if you lajkować it.
Im dalej w las, tym więcej drzew, a więc... potyczki w języku angielskim. Mamy możliwość przeczytania artykułu pt. Wash Your Mouth Out! i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy liczyć się ze słowami.
Michał Mazurkiewicz proponuje nam przegląd slangu w języku angielskim, pisząc rozlegle na ten temat. Rozpatruje także pewne zwroty zapożyczone z innych języków, jak np. hiszpańskie mojo czy niemieckie kaput.
Magazyn został również wzbogacony o tzw. lekcję. Zaprezentowano tekst piosenki, a następnie wyjaśniono zawarte w nim elementy slangu, np. mess around czy sho.
Możemy również zapoznać się z ciekawym artykułem dotyczącym literatury oraz sms-owania, a co za tym idzie, używania ciekawych emotikon, dzięki którym wyrażamy uczucia wirtualnie.
źródło |
Z pierwszych stron dowiadujemy się, że to Mediolan jest kolebką mody. Czytając, poznajemy i śledzimy modową historię, niezwykle interesującą z racji dodania do artykułu krótkich opisów poszczególnych marek, m.in. Versace czy Dolce&Gabbana.
Następne strony przynoszą historię Louisa Vuittona do luksusowego i przesiąkniętego bogactwem oraz sławą świata.
Czytamy również o blogach poświęconych modzie oraz poznajemy sylwetkę kochanki mody, Anji Rubik.
Fanów wszelkich wydarzeń kulturalnych związanych z modą z pewnością zaciekawi Circle of Fashion, artykuł skupiony wokół atrakcji czyhających na modowiczów przez cały rok.
Niezwykle ciekawymi artykułami są także Dressing Green, poruszający kwestię ekologii w modzie, oraz Green Bag Lady – wywiad przeprowadzony z Teresą VanHatten-Granath, która tworzy torby ekologiczne według własnego pomysłu i przedstawia czytelnikom ciekawostki wynikające z tego interesującego zajęcia.
W "Fashion" również pojawia się lekcja. Tym razem dotycząca skrótów, idiomów i – jak można się domyślić – świata mody.
Podsumowując, uważam, że wydanie przez Colorful Media magazynów specjalnych jest świetnym pomysłem. Z racji, że każdy zawiera artykuły dotyczące jednego tematu, czytelnicy mogą dokonać wyboru, który z nich chcieliby przeczytać. W moim przypadku padło na modę i slang angielski, ale nie sądzę, by na tym miała skończyć się moja przygoda z wydaniami specjalnymi "English Matters".
Za możliwość przeniesienia się do językowo-modowego świata dziękuję wydawnictwu Colorful Media, które w ramach współpracy przesłało mi egzemplarze recenzenckie magazynów.
Prześlij komentarz
Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.