NAJNOWSZE

czwartek, 30 października 2014

Daj się ponieść słodkiej chwili!

Jesteś miłośnikiem słodkich przekąsek, który uwielbia kręcić się po kuchni i zachwycać przyjaciół, a także rodzinę nowymi smakami? 

Jeśli tak, to lepiej trafić nie mogłeś/aś! 

Od dziś możesz zaprosić swoich bliskich na słodką chwilę!


Słodkie chwile to pięknie wykonana graficznie książka, zawierająca mnóstwo praktycznych rad, podstawowych technik kulinarnych, a także przepisów na drożdżówki, ciasteczka, naleśniki, syrop klonowy, czy krem z mascarpone. Dzieli się ona na pięć działów. Pierwszy z nich to Niedzielny Brunch, drugi Podstawowe rodzaje ciasta  tutaj znajdziemy przede wszystkim przepisy i wskazówki jak wykonać ciasto drożdżowe (brioche), ciasto naleśnikowe, ciasto na faworki i wiele innych. Każdy przepis jest określony stopniem trudności, przybliżonym czasem wykonania, składnikami i przygotowaniem. Na końcu znajdziemy ciekawostki, m.in. o klasycznym, płonącym naleśniku. W trzecim dziale dowiemy się tego, bez czego żaden cukiernik nie obędzie się w kuchni. Co zrobić, by smakołyki wyglądały i smakowały perfekcyjnie, dowiemy się w rozdziale Narzędzia cukiernika  zaczynając od stolnicy,  na przechowywaniu kończąc. 

Udekorowanie pyszności sprawiają, że doświadczamy chwili pełnego zaspokojenia zmysłów.

źródło
Nadzienie i dekoracja  kogo, jak nie nas, porywają pięknie ozdobione wypieki? To tutaj dowiemy się więcej na temat syropu klonowego a także jak wykonać kolorowy cukier, czy polewę cytrynową na nasze słodkości. 

Różnica między rogalikiem francuskim i wiedeńskim polega na tym, że rogalik francuski jest pusty, a rogalik wiedeński ma w środku konfiturę.


 I w końcu długo oczekiwany rozdział z przepisami! A w środku zagłębić się można w to, jak wykonać herbatniki czekoladowe, herbatniki pieprzowe, rogaliki z kremem anyżowym, croissanty, czekoladowe serduszka, dwukolorowe frollini, Pancake z przyprawami korzennymi itp. 

Moją uwagę przykuł przepis na Babeczki babuni, który mam zamiar wypróbować w najbliższym czasie. Wyglądają apetycznie i, co najważniejsze, lekko, nie za słodko. 

Dzięki tej książce, od dzisiaj każdy może mieć słodkie chwile.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates