NAJNOWSZE

sobota, 3 stycznia 2015

Kiedy tak trudno jest oddychać...


Wydawnictwo Feeria rozpoczyna rok od powieści obyczajowych. W styczniu 2015 r. przygotowano premiery: Oddychając z trudem, Pośród żółtych płatków róż Gabrieli Gargaś oraz Zac & Mia, która inauguruje nową serię REAL LIFE.źródło

Tytuł: Oddychając z trudem

Autor: Rebecca Donovan
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 544
Data premiery: 14 stycznia 2015 r.

Druga część serii Oddechy. Emma przeżyła dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Teraz Carol nie może jej nic zrobić, ale ceną za to jest utrata kontaktów z Jackiem i Laylą. Dziewczyna po powrocie ze szpitala próbuje prowadzić zwyczajne życie nastolatki, ale nie jest to łatwe, kiedy wciąż budzi się zlana potem, a na ulicach męczą ją ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja tylko się pogarsza.

Tak jak w pierwszym tomie Rebecca Donovan i tu bardzo dobrze przedstawiła trudne emocje targające główną bohaterką. I chociaż nie jest to tak przygnębiająca pozycja jak poprzednia część, na wrażliwych czytelnikach na pewno odciśnie swoje piętno. Autorka ukazała, jak trudno pozbyć się demonów przeszłości, które oplątują życie człowieka i wyzwalają w nim zachowania autodestrukcyjne, pozostawiając głęboką pustkę.źródło
Tytuł: Pośród żółtych płatków róż

Autor: Gabriela Gargaś
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 312
Data premiery: 14 stycznia 2015 r.


Kilka osób, przeróżne życiowe drogi, rozliczne wybory, nie zawsze jasne motywacje. Bohaterowie tej książki – Zuza, Joanna, Robert, Michał, Wojtek, ciocia Zosia i jej ukochany Zygmunt – podejmują trudne, czasami budzące kontrowersje decyzje, wiążą się z niewłaściwymi partnerami, szukają siebie i nie zawsze odnajdują.  Zawsze jednak dążą do szczęścia, desperacko poszukując miłości. Bo miłość to uczucie, które nadaje sens ich życiu.

Trudno cokolwiek stwierdzić po tak ogólnikowym opisie oprócz tego, że książka przedstawia po prostu życiowe perypetie różnych osób. Poprzednie powieści Gabrieli Gargaś budziły jednak pozytywny odzew czytelniczek, które doceniały zabawne i wzruszające losy bohaterów. Autorka tworzyła pozycje urocze, dobrze napisane, idealne do czytania z kubkiem herbaty w ręku.źródło
Tytuł: Zac & Mia
Autor: A.J. Betts
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 320
Data premiery: 14 stycznia 2014 r.17-letni Zac choruje na raka. Praktycznie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszelkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się kłótliwa, wściekła na cały świat Mia. W prawdziwym świecie by się nie poznali, w szpitalu obowiązują jednak inne zasady. Ich niepozorna relacja staje się coraz silniejsza. Czy Zac i Mia spotkają się poza ośrodkiem i już razem pozostaną?

Książka A. J. Betts powstała na fali popularności Gwiazd naszych wina. Chociaż nie dorównuje powieści Johna Greena, sprawdza się jako dość dobra lektura przepełniona humorem i wzruszeniem. Ciekawy jest tu bohater męski – autentyczny i sarkastyczny Zac, gorzej z Mią, która wydaje się po prostu wredną, egoistyczną jędzą. Związek dwójki nastolatków przypomina bardziej przyjaźń niż romans, został ładnie wyważony i nie przedramatyzowany.Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates