NAJNOWSZE

poniedziałek, 16 lutego 2015

Warto walczyć o własne szczęście

źródło
Dziś o 13:00 ukazała się recenzja pierwszej części serii Czekam na ciebie Zaczekaj na mnie. Teraz nadszedł czas na kolejną, a mianowicie Bądź ze mną – historię siostry i przyjaciela Camerona. Serdecznie was zapraszam i życzę przyjemnej lektury!


Tytuł: Bądź ze mną
Autor: J. Lynn
Wydawnictwo: Amber

Tessa (Teresa) oraz Jase poznali się dzięki Cameronowi – chłopak był jego przyjacielem, a dziewczyna – jego siostrą. Przełomowym wydarzeniem w ich życiu jest zapierający dech w piersiach pocałunek, którym obdarzyli się rok temu. Od tamtego czasu oboje nie mogą przestać o sobie myśleć. Kiedy Tessa ulega wypadkowi i okazuje się, że jej kariera tancerki legła w gruzach, postanawia kontynuować swoją naukę w (jak się okazuje) tym samym college'u co Jase. Zaczynają się często widywać, mają wspólne zajęcia, ich znajomość zaczyna się rozwijać. Jase jednak boi się angażować w związek z Tessą.

Jak potoczą się ich losy...? 
Jaką tajemnicę skrywa Jase?

Fabuła książki jest niezwykle wciągająca, z każdą stroną historia staje się coraz ciekawsza, tak że czytelnik – choćby chciał – nie jest w stanie oderwać się od lektury. Styl autorki jest lekki, a opisy, w które obfituje powieść, bardzo szczegółowe i realistyczne. Wątki płynnie splatają się w zgrabną całość, dzięki czemu historia przedstawiona na kartach książki wydaje się jednorodna, nieskomplikowana i niezawiła. 

Bohaterowie zostali wykreowani bardzo umiejętnie. Pomimo swojego wieku wydają się inteligentni, odpowiedzialni i świadomi decyzji, które podejmują. Niekiedy ich perypetie przyprawiają nas o gęsią skórkę i sprawiają, że łzy wolno spływają po naszych policzkach. Czytelnik łatwo może zaangażować się w całą historię i utożsamiać z postaciami, wraz z nimi przemierzając ścieżki życia i przeżywając kolejne przygody. 

Bądź ze mną jest powieścią wzruszającą, ale też zabawną, a przeżycia bohaterów są tak prawdziwe, że mamy wrażenie, jakby działy się tuż obok nas, na naszych oczach. Przeszłość, która staje się przyczyną ich udręki, jednocześnie motywuje ich do działania, dzięki czemu walczą oni o każdą chwilę szczęścia, by móc cieszyć się życiem. Ludzie, których spotykają na swojej drodze, nie zawsze są przyjaźni – niekiedy chcą utrudnić im tę walkę, ale ci starają się przezwyciężyć swoje słabości i pokonać przeszkody, które zsyłają na ich los. Perypetie bohaterów skłaniają nas do refleksji nad naszym życiem, zatrzymania się i wiary w to, że jeśli zechcemy, możemy zawalczyć o to, czego pragniemy.

W końcu – jest to powieść o trudach dorastania, o nadziei, która daje nam siłę do walki o własne dobro i szczęście. Czytając tę książkę, zrozumiemy przede wszystkim, że tym, co najważniejsze w związku dwojga ludzi, jest determinacja i zaufanie, które sprawiają, że dążymy do spełnienia nie tylko własnych marzeń, troszczymy się nie tylko o swój los, zależy nam również na dobru drugiej osoby. Miłość to "my", nie "ja" i "ty". 

Bądź ze mną polecam nie tylko nastolatkom, ale także dorosłym, którzy często nie potrafią zrozumieć młodych ludzi i postawić się w ich sytuacji. Ta powieść uświadomi im, że ich życie często staje się pasmem nieporozumień i nie zawsze jest usłane różami. Share:

3 komentarze :

 1. Uwielbiam J. Lynn, ona nawet o banałach pisze tak, że nie sposób się oderwać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą! Jej opisy są wprost powalające ;)

   Usuń
 2. Zaczekaj na mnie bardzo mi się podobała. Powyższą książkę też mam w planie :)

  OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates