NAJNOWSZE

czwartek, 30 kwietnia 2015

Coś dla "Sherlocków"...

źródło 
Czy pamiętacie "English Matters", o którym co jakiś czas wam przypominam? Jeśli tak, myślę, że zainteresuje was kolejny numer magazynu; jeśli nie (albo jeszcze nie znacie tego czasopisma) – zapraszam do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Colorful Media. Nie będziecie żałować! 


Przed wami... Benedict Cumberbatch!
Lubię magazyny "English Matters" głównie dlatego, że dzięki nim poznaję ciekawostki, o których być może nie dowiedziałabym się z innych źródeł. Za każdym razem, gdy trzymam to czasopismo w swoich dłoniach, jestem zachwycona – przede wszystkim jego układem. Właśnie ten swoisty podział na grupy tematyczne sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. 

Tym razem poznajemy Benedicta Cumberbatcha – aktora, który wcielił się w rolę znanego niemal każdemu Sherlocka Holmesa. Zagłębiamy się w jego niezwykłej historii i śledzimy jego losy. 

I'll kill you to death – cóż za tautologia! (Niewtajemniczonych informuję, że tautologia to powtórzenie słów o tym samym znaczeniu, np. poprawa i polepszenie). O tych ciekawych połączeniach w języku angielskim pisze na wstępie Katarzyna Szpotakowska. Myślę, że warto się z nimi zapoznać. Może okaże się, że używamy ich, nie wiedząc, że popełniamy błąd? 

Dział People & Lifestyle oferuje nam także podróż do... Ameryki. Mamy okazję przeczytać nadzwyczajny wywiad z nadzwyczajnym człowiekiem, autorem książki o Stanach Zjednoczonych. 

A co w Culture? Vlog i "vloggowanie", czyli coś dla nas i dla was, kochani bloggerzy. Zaczytajcie się, bo warto!

Czas na język. Wymyślmy sobie wyrażenia! Interesujące, prawda? Czy kiedykolwiek pomyśleliście o tym, co łączy Dickensa i Szekspira? A może zastanawialiście się nad znaczeniem tajemniczych słów? Zajrzyjcie do działu Language, a wasza ciekawość zostanie poskromiona. 

Technologia. Co oznacza wyraz 'drone' i kiedy możemy go użyć – odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule pt. Drones – a Melody of the Future?

Przenieśmy się do Chin i dowiedzmy się co nieco o tętniącym życiem Pekinie. Taka podróż tylko z "English Matters"! Cała historia w pigułce. 

Czas na konwersacje, czyli język angielski w praktyce – co z telefonowaniem? Dowiedzcie się sami! 

A na koniec trochę ruchu – Let's Get Movin'! Na jakie ćwiczenia macie ochotę? A teraz... ruszcie głową i podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami po lekturze "English Matters". 

Już dziś zapraszam was na kolejną wyprawę angielskimi śladami. Emocje gwarantowane!


Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates