NAJNOWSZE

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Szczęście w miłości

źródło
Czy miłość to zawsze cudowne zrządzenie losu, natychmiastowe motylki w brzuchu, niechęć do jedzenia i spania i karmienie się tylko energią serca? A może jednak mamy jakiś wpływ na los, na decyzje duszy, na tworzenie się miłosnych supełków?

Tytuł: Szczęście w miłości
Autor: Joanna Godecka 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Szczęście w miłości Joanny Godeckiej można by potraktować jako poradnik dla randkujących, pragnących się zakochać ludzi, łaknących stworzyć silny, stabilny związek, oparty na zrozumieniu, opiece i po prostu satysfakcjonującej relacji. Należy dodać, że autorka ma spore doświadczenie w pracy z osobami, które utraciły wiarę, że mają szansę na powodzenie w miłości (jest m.in. coachem i ekspertką do spraw relacji portalu Sympatia.pl). 

Czego możemy oczekiwać od takiej książki? Przede wszystkim znajdziemy w niej mnóstwo ćwiczeń, które – jeśli poświęcimy czas i wykonamy je rzetelnie – pozwolą nam spojrzeć na siebie z innej perspektywy, może nawet podniosą naszą samoocenę i sprawią, że bardziej polubimy siebie, zaprzyjaźnimy się sami ze sobą, a to już początek sukcesu. Z tego właśnie założenia wyszła Godecka, ukazując, że kluczem do zdrowej relacji z kimś innym jest przede wszystkim praca nad obrazem swojego "ja". Dodatkowo daje listę cennych wskazówek, mówiących wprost, a nie w sposób górnolotny czy niezrozumiały, jak zachowywać się na randkach, czego unikać, jak się do nich przygotować, co może odstraszyć partnera. Porusza temat portali randkowych i ten rozdział również poświęca dokładnemu omówieniu najczęstszych błędów popełnianych przez korzystających z nich ludzi.

Jakie są największe zalety tej książki? Po pierwsze – bezpośredniość autorki, która odnosi się do rzeczywistych sytuacji, dylematów. Po drugie – nie boi się podejmować tematów takich jak seks czy namiętność. Po trzecie – zachęca do pracy nad sobą i podaje gotowe narzędzia do pracy. Po czwarte – przytacza przykłady pacjentów z własnej pracy, doświadczenia, tym samym ukazując, iż ma do czynienia z ludźmi z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnym wykształceniem czy statusem społecznym.

Reasumując – jest to książka, która trafić powinna w ręce czytelników, którzy czują, że ich relacje z partnerami wymykają się spod kontroli, którzy wierzą, że ich życie uczuciowe to pasmo niepowodzeń i którzy – przede wszystkim – chcą nad tym popracować, a nie zamykać się w (utkanej często przez samych siebie) sieci porażek. Godecka zachęca, by spojrzeć na miłość jak na coś, co może być dane każdemu z nas, ba – każdy z nas może wyciągnąć dłoń i wziąć to, czego oczekuje, dając tym samym z siebie to, co ma najcenniejsze dla drugiej osoby.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates