NAJNOWSZE

wtorek, 11 sierpnia 2015

Czar amerykańskich wiedźmNa ostatni miesiąc lata wydawnictwo Feeria przygotowało kolejne części powieści fantasy dla młodzieży, a w tym drugi tom cyklu Wiedźmy z Savannah i ostatni serii Wodospady Cienia.
źródło
Tytuł: Źródło

Autor: J.D. Horn
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 408
Data premiery: 12 sierpnia 2015 r.


Mercy jeszcze niedawno temu nie wiedziała, że ma magiczne moce; teraz jest członkinią rodziny Taylorów, najpotężniejszych wiedźm Południa. Nie dość, że jest w ciąży, to wciąż próbuje pozbierać się po zdradzie siostry. Kiedy w miasteczku zjawia się jej uważana za zmarłą matka, dziewczyna zaczyna się zastanawiać, ile tajemnic skrywa jej rodzina i czy komukolwiek z niej może jeszcze ufać. Musi odkryć prawdę o krewnych, zanim ci ją zabiją.

W drugim tomie cyklu Wiedźmy z Savannah nie brakuje ukochanego przez wszystkich dreszczyku emocji. Czeka was sporo zaskoczeń i ciekawych tajemnic. Okaże się, że przeszłość rodu Taylorów skrywa wiele niewyjaśnionych zagadek… Autor potrafi przez całą powieść zbijać czytelnika z tropu, tak aby nigdy nie było wiadomo, kto jest po czyjej stronie. W dodatku umie tworzyć doskonałą, trochę mroczną atmosferę miasteczka. Mglista Savannah w stanie Georgia jest odpowiednim tłem w tej historii o wiedźmach. Nie mamy tu zresztą tylko czarownic – J.D. Horn zapożycza różne motywy z całego świata, takie jak golem (z tradycji żydowskiej), wróżki (z europejskiego folkloru) czy hoodoo (występujące na południu USA). Całość jest zgrabnie połączona i spodoba się przede wszystkim nastolatkom.źródło
Tytuł: Wybrana o zmroku

Autor: C.C. Hunter
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 440
Data premiery: 19 sierpnia 2015 r.


Kyle musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Kiedy na jej trop wpada potężny wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: przejście przemiany. Wtedy będzie mogła w pełni panować nad swoją mocą, co pozwoli jej powstrzymać Maria. Zanim to jednak nastąpi, jej serce musi dokonać wyboru pomiędzy wilkołakiem, który ją skrzywdził, ale pragnie ją odzyskać, a półelfem, który wycofał się, nim los dał im szansę.

Niestety, ostatniej części cyklu Wodospady Cienia nie udało się C.C. Hunter dopiąć tak, jak należy. Pewne rozwiązania fabularne są rozczarowujące i denerwują swoją schematycznością. Szczególnie źle wypadł autorce wątek trójkąta miłosnego – nie dość, że już sam ten motyw jest ograny do bólu, to jeszcze został zakończony bardzo banalnie. Niektóre wydarzenia, które funkcjonowały jako wielkie zagadki, można było z łatwością przewidzieć już na początku czwartego tomu. Rozczarowuje też główny czarny charakter, którego tak naprawdę prawie nie ma i nie stanowi faktycznego zagrożenia, a co za tym idzie – nie czuć napięcia z powodu rosnącego niebezpieczeństwa.

Share:

1 komentarz :

  1. Ciekawe książki - obie mam w odleglejszych planach. Szkoda, że nie powalają.

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates