NAJNOWSZE

środa, 30 września 2015

Zatraćmy się po raz ostatniFani wydawanej przez Feerię Young trylogii Zatraceni pożegnali już cykl. Wstyd, ostatnia część serii, niedawno trafiła do księgarń.

źródło
Tytuł: Wstyd

Autor: Rachel Van Dyken
Gatunek: romans
Liczba stron: 360
Data premiery: 10 września 2015 r.


Lisa wydaje się zwyczajną, niesprawiającą problemów studentką. Ale tajemnicza przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Dziewczyna czuje strach, wstyd i przekonanie, że jest zła i niegodna miłości. Tristan z kolei to profesor psychologii. Jest bardzo poważny, ceni sobie dyscyplinę, a przy tym ukrywa wiele sekretów. Między nimi istnieje dużo ciemności… i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż się wszystkim wydaje…

Rachel Van Dyken postawiła na zaskoczenie i przygotowała w swojej książce kilka świetnych twistów. Nieco gorzej udała się autorce charakterystyka postaci. Z Lisą trudno jest się utożsamić i zrozumieć jej poczynania. Trochę czasu zajmuje także Tristanowi przekonanie nas do siebie. Mężczyzna wydaje się gburem, a jego zachowanie względem Lisy (przynajmniej na początku) trudno przyjąć z aprobatą.

Wstyd to jednak przyjemna lektura stanowiąca niezłe zakończenie cyklu. Mówi o pogodzeniu się z przeszłością i zaakceptowaniu rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zmienić. Kurczowe trzymanie się przeszłości sprawi, że w końcu zaczniemy się dusić w więzieniu, które sami sobie zbudowaliśmy. Trzeba przyznać, że to nie jest najlepszy tom tej trylogii, ale wciąż książkę czyta się dobrze. Autorka potrafi łatwo wciągnąć w opowiadaną historię i sprawić, że jesteśmy pochłonięci bólem, pustką, szczęściem, miłością i wszystkimi innymi emocjami, których może doświadczyć człowiek.

Share:

2 komentarze :

  1. A mnie niestety nie ciągnie do tej serii... aczkolwiek jeśli kiedykolwiek będę miała ochotę na przeczytanie czegoś takiego, z pewnością sięgnę ^*^
    Zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. To już ostatni tom, a ja jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z pierwszym. Wierzę, że kiedyś mi się to uda :)

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates