źródło |
Niedawno skończyły się wakacje. Dwa błogie miesiące odpoczynku. Można było różnie wykorzystać ten czas. Jednak jestem pewna, że część z was wyjechała, by zwiedzić nowe miejsca lub po prostu odpocząć. Inni pewnie pozostali w domu, by choć na chwilę poczuć codzienną monotonność, która w wirze pracy zanikła. Którąkolwiek z tych opcji wybraliście, sprzyjała ona rozwijaniu swoich umiejętności językowych. Ja oddałam się z pasją nauce niemieckiego, który jest dla mnie trudnym językiem. Pomógł mi w tym 71. numer "Deutsch Aktuell". Teraz wakacje już minęły i wielkimi krokami zbliża się zima, jednakże chęć do nauki nadal pozostała.
Tytuł: "Deutsch Aktuell"
Wydawnictwo: Colorful Media
Ten numer zainteresował mnie bardziej niż zwykle. Przeważnie najpierw wybieram artykuły, które mnie ciekawią, i czytam je bez wytchnienia, by następnie przeczytać te mniej interesujące, które w wielu przypadkach nie okazują się takie. W tym numerze było inaczej. Nie umiałam wybrać, który tekst jest ciekawszy. Po prostu wszystkie przyciągały moją uwagę.
Głównym artykułem jest tekst o Władysławie Bartoszewskim. Nie wiedziałam, kim on był. Teraz jestem zaskoczona, jak to się stało, że nie znałam tak ważnej i intrygującej osoby. Powinnam kojarzyć z nim wiele faktów, nie mówiąc już o samym nazwisku, a tymczasem nie wiedziałam nic. Cieszę się, że informacje o tej postaci znalazły się w "Deutsch Aktuell". Dzięki temu mogłam dowiedzieć się wiele o Władysławie Bartoszewskim i przy okazji pogłębić wiedzę o czasach, w których żył.
Zauważyłam, że w ostatnim czasie magazyn rozszerzył swój zasób artykułów o krótkie informacje na temat filmów, książek i muzyki. Cieszy mnie ten fakt, ponieważ mogę poznać nowe utwory, powieści czy filmy, które zyskały popularność w Niemczech. Nie jest łatwo zyskać takie wiadomości bez bardzo dobrej znajomości języka. "Deutsch Aktuell" umożliwia to.
Bardzo zainteresowały mnie informacje o Edith Stein. Nie jest to temat, który przyciąga moją uwagę, jednakże tym razem jakaś nieznana moc sprawiła, że oddałam się lekturze z głębokim zainteresowaniem. Lubię zdobywać nową wiedzę, więc wszystko, co jest mi nieznane, wciąga mnie. Artykuły o Władysławie Bartoszewskim czy Edith Stein to tylko część, która znajduje się w magazynie. Takich wypowiedzi na rzadko spotykane tematy jest o wiele więcej.
W tym numerze poruszono temat ostatnio zyskującego popularność Gap Year. Jest to zazwyczaj roczna przerwa w nauce. Ten rok jest przeznaczony na zdobywanie doświadczenia na świecie – podróżowanie po różnych krajach, pracę w innych państwach oraz naukę języków. Sama nigdy nie planowałam takiej przerwy, lecz bardzo interesuje mnie temat. Lubię obserwować innych, a takie krótkie wywiady z ludźmi, którzy uczestniczyli w Gap Year, przykuły moją uwagę.
Od dawna planuję związać swoją przyszłość z medycyną, dlatego właśnie kolejnym wyjątkowo interesującym artykułem był tekst poświęcony psom, które potrafią wykryć raka. Jest to innowacyjne odkrycie, które może z czasem zostanie wprowadzone na stałe w leczeniu medycznym, choć istnieje wielu przeciwników takiej metody.
Prześlij komentarz
Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.