NAJNOWSZE

czwartek, 31 marca 2016

Perełki

Powieść obyczajowaTytuł: Historia pewnej rozwiązłości
Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (t. 4)
Autor: Danka Braun
Wydawnictwo: Prozami
Data premiery: 7 marca 2016 r.
W rodzinie Orłowskich nie ma ani chwili spokoju! Każda harmonia to tylko pozorne zawieszenie broni. Historia pewnej rozwiązłości, czyli czwarty tom fascynującej sagi rodzinnej, nie zwalnia tempa... 

Robert dowiaduje się szokującej prawdy o przeszłości swojej synowej. Jednak dla dobra małżeństwa syna postanawia milczeć. Tymczasem ten związek to już tylko pozory, relacja utrzymywana ze względu na dziecko. I właśnie w momencie, gdy Robert jest pewny swojej roli statecznego seniora, a jego miłość do żony kwitnie, zdarza się tragiczny wypadek. Piętno tego dramatu odbija się na całej rodzinie Orłowskich, niszcząc wszystko, co do tej pory udało się wybudować.

Historia pewnej rozwiązłości utrzymuje klimat poprzednich części. Jest miłość, zdrada, rozstania oraz liczne romanse. Samo życie, a nawet ciut więcej! Pojawiają się nowe problemy oraz demony przeszłości. Nie brak ciekawych konfiguracji osobowych oraz miłosnych powrotów. W świecie, w którym pieniądze nie grają roli, można się spodziewać wszystkiego. I autorka korzysta z tej możliwości w pełnym wymiarze!


Powieść sensacyjna
Tytuł: Rewizja
Cykl: Joanna Chyłka (t. 3)
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 30 marca 2016 r.
Po wydarzeniach z przeszłości Joanna musi udzielać porad prawniczych za bardzo małą opłatą. Inaczej się nie utrzyma. Każdy dzień jest tak samo nudny i banalny, a sprawy jej klientów – niewyobrażalnie zwykłe. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej człowiek, który ją zaskakuje. Jego problem nie jest tak trywialny, jak mogłoby się wydawać. Mężczyzna jest oskarżony o zamordowanie swojej żony i córki. Ich polisa na życie jest na tyle duża, że nikt nie ma wątpliwości, że właśnie tak było. Czy mężczyzna naprawdę jest winny? Joanna odkrywa, że ta sprawa może jej pomóc w zemście na dawnych pracodawcach. Czy to jest dobre rozwiązanie? Gdzie tak naprawdę doprowadzi ją śledztwo? 

Rewizja jest trzecim tomem przygód Joanny. Prawniczka po raz kolejny musi zmierzyć się z trudną sprawą i nierozwiązanymi zagadkami. W tle pojawia się kultura Romów, która została opisana przez autora w wyjątkowo ciekawy sposób. Zmienia znany nam wizerunek Cyganów oraz pozwala na zapoznanie się z ich tradycjami. W dodatku akcja od początku do końca trzyma w napięciu, sprawiając, że ciągle zadajemy sobie pytanie, co będzie dalej, jak zakończy się ta nieprawdopodobna opowieść. Tej książki nie można odłożyć nawet na chwilę! Rewizja pozwala nam również na głębokie przemyślenia na temat moralności i kariery. Co jest ważniejsze? Jaką rolę w naszym życiu odgrywają? Jest to obowiązkowa lektura dla fanów kryminału. 


Powieść fantastycznaTytuł: Pani Noc
Cykl: Mroczne intrygi (t. 1)
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: Mag
Data premiery: 30 marca 2016 r.O Lady Midnight było głośno już od kilku tygodni, a ściślej – od czasu podania do informacji polskiego tytułu tej książki. Pani Noc spotkała się z krytyką tłumaczenia, co jednak nie odebrało polskim czytelnikom chęci na lekturę tej pozycji i fani Cassandry Clare wyczekiwali ze zniecierpliwieniem trzydziestego dnia marca, a gdy on nastał… Nie wiemy, czy fala zamówień i zakupów zalała sklepy internetowe i stacjonarne, ale można zaobserwować duże poruszenie na forach książkowych. Już w dniu wydania książka miała dwadzieścia siedem ocen na lubimyczytać.pl, a ich średnia wynosiła 8,37 gwiazdek.

Pani Noc to pierwszy tom najnowszego cyklu autorki, zatytułowanego Mroczne intrygi. kontynuacji bestsellerowej serii Dary Anioła. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Mieście Niebiańskiego Ognia, po których Nocni Łowcy – główni bohaterowie powieści – znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, ale młodą kobietą, której celem jest to, aby dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć. 

Żeby dowiedzieć się wszystkiego i złożyć w całość układankę, musicie sięgnąć po tę ponad 600-stronicową cegiełkę. Sądząc po opiniach czytelników, nie zawiedziecie się. Książka trzyma poziom poprzednich powieści Cassandry i wciąga na tyle, że trudno ją odłożyć. Autorka serwuje niesamowite emocje, zaskakujące zwroty akcji i przede wszystkim niepowtarzalną aurę świata Nocnych Łowców. Tę perełkę musi przeczytać każdy fan Darów Anioła… I nie tylko.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates