NAJNOWSZE

piątek, 2 października 2015

Powrót Wodospadów Cienia
Październik w wydawnictwie Feeria upłynie pod znakiem powieści dla młodzieży i poradników dla dorosłych. W tym pierwszym w pełni jesiennym miesiącu zostaną wydane pierwsze części nowych cykli – Wodospadów Cienia: Po zmroku oraz Dimily. Będziemy mogli też przeczytać samodzielną powieść Aplikacja i poradniki dla wegetarian oraz alkoholików.
źródło
Tytuł: Alkoholicy wysokofunkcjonujący z perspektywy profesjonalnej i osobistej

Autor: Sarah Allen Benton 
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 400
Data premiery: 7 października 2015 r.

Na słowo alkoholik w wyobraźni widzimy menela w brudnych, podartych ubraniach, od rana zataczającego się na ulicy i proszącego o "złotóweczkę". Sarah Allen Benton w swojej książce ukazuje inne oblicze alkoholików – dyrektorów banków, biznesmenów, prawników, którzy cały czas utrzymują wysoki poziom życia, ale od wewnątrz zżera ich poważna choroba. Zaprzeczają sami sobie i maskują uzależnienie przed rodziną i przyjaciółmi.

Autorka skrupulatnie przedstawia możliwości wyjścia z alkoholizmu, nie unikając mówienia o trudnościach, przez jakie trzeba przejść. Benton wie, o czym pisze, gdyż sama jest trzeźwą alkoholiczką – to jej perspektywa osobista kryje się w tytule. Przebyte doświadczenie i praca terapeutki na pewno dają sporo wiarygodności jej radom.

źródło
Tytuł: Aplikacja

Autor: Lauren Miller
Gatunek: powieść science fiction
Liczba stron: 456
Data premiery: 7 października 2015 r.


Wielka korporacja Gnosis, następca Apple i Google, wprowadza na rynek rewolucyjną aplikację na telefon. Lux optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego osobiste preferencje. 16-letnia Rory uznaje program za klucz do szczęśliwego życia. Jej zdanie zmienia się, kiedy poznaje Northa, outsidera niekorzystającego z Luxa. Zaczyna postępować wbrew zaleceniom aplikacji, co doprowadza ją do odkrycia ukrytej prawdy…

Ogromną zaletą Aplikacji jest szybkie tempo, w którym rozgrywa się akcja. Książka wciąga od samego początku, jasno wskazuje, co jest największym zagrożeniem, i sprawia, że siedzi się na krawędzi fotela, trzymając kciuki, żeby bohaterowie wyszli cało z kolejnych perypetii. Postacie nie obchodziłyby nas jednak, gdyby nie zostały dobrze napisane. Obojętność wobec głównego bohatera to poważny zarzut, jednak z Rory przez większość czasu można sympatyzować. Dla czytelnika liczy się, co się z nią stanie. Najlepiej napisaną relację tworzy Rory ze swoją współlokatorką Hershey. To dwie całkowicie różne od siebie dziewczyny, które z czasem zaczynają się nawzajem rozumieć, a z tego zrozumienia rodzi się przyjaźń. Niestety najgorszy jest nudny główny wątek miłosny. Romans może być interesującym składnikiem historii i sprawiać, że jeszcze bardziej angażujemy się w losy bohaterów, ale tu tego zabrakło. Wątek miłosny był monotonny, brakowało w nim chemii, a nawet sensu. Znacznie ciekawsze od rozterek miłosnych wydawały się tajemnice dotyczące tytułowej aplikacji, których w książce nie brakowało.
Tytuł: Odrodzona

Autor: C.C. Hunter
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 424
Data premiery: 7 października 2015 r.


Della wiodła szczęśliwe życie – miała rodzinę, chłopaka, a przed nią rozciągała się świetlana przyszłość. To było jednak przed przemianą. Później wszyscy, których kochała, odeszli. Dziewczyna znalazła opiekę w Wodospadach Cienia, niezwykłym obozie dla nastolatków o nadnaturalnych umiejętnościach. Tam właśnie Della poznała Steve’a, przystojnego zmiennokształnego oraz zuchwałego wampira Chase’a.

Odrodzona to pierwsza część cyklu Wodospady Cienia: Po zmierzchu, spin-offu Wodospadów Cienia.

C.C. Hunter z łatwością balansuje pomiędzy wątkami fantasy a zwykłymi, nastoletnimi dramatami, dodatkowo pokazując talent do komedii. Jak w każdym paranormal romance, tak i tu nie mogło zabraknąć miłosnego trójkąta. Tym razem jest on przekonujący i sprawnie napisany, nie powoduje więc uczucia zażenowania podczas czytania. Ciekawsze jednak od romansowych rozterek są relacje Delli z rodzicami i współuczestnikami obozu. Fabuła jest przewidywalna, a poszczególne wątki nie robią większego wrażenia. Jednak w krainie wampirów i zmiennokształtnych to zwyczajne, pełne szczerości chwile pomiędzy rodziną czy przyjaciółmi czyta się najlepiej.

Tytuł: Czy wspominałam, że Cię kocham?

Autor: Estelle Maskame
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 408
Data premiery: 21 października 2015 r.


Eden nie widziała swojego ojca od czasu rozwodu jej rodziców kilka lat temu. Nieoczekiwanie dostaje od niego propozycję spędzenia lata z nim i jego nową rodziną: żoną i trzema synami. Najstarszy z nich, Tyler, ma wybuchowy charakter i wiecznie się buntuje, stanowi więc przeciwieństwo przyrodniej siostry. Razem z kolegami bierze Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć nowych wrażeń. Wkrótce rodzi się pomiędzy nimi coś więcej…

Czy wspominałam, że Cię kocham? to debiutancka powieść napisana przez 17-letnią Estelle Maskame dla osób będących w jej wieku. Niestety, widać w niej, że autorce brakuje sporo doświadczenia i kieruje się raczej naiwnymi wyobrażeniami. Książka gloryfikuje toksyczną relację, i nie mam na myśli tego, że bohaterowie są przyrodnim rodzeństwem. Tyler jest irytujący, wredny i obraża wszystkich wokoło, ale naiwna bohaterka zakochuje się w nim tylko dlatego, że jest przystojny. Z powieści bije tanie przesłanie, że dziewczyna może ocalić niegrzecznego chłopca, jeśli tylko bardzo go kocha. Brakuje dobrze napisanych postaci. Bohaterowie reprezentują pewne typy – miłej dziewczyny (Eden), imprezowiczek (Rachel i grupa jej pijanych przyjaciółek), nieświadomych niczego rodziców (każdy rodzic w tej książce), nijakiego tła (młodsi bracia). Ostatecznie powieść czyta się nieźle, ale nie zmienia to faktu, że są znacznie mądrzejsze pozycje młodzieżowe na rynku.

Książka stanowi pierwszy tom trylogii Dimily.

źródło

Tytuł: Vege na diecie

Autor: Magdalena Makarowska
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 360
Data premiery: 21 października 2015 r.
Wegetarianizm i weganizm są coraz modniejsze. Ale po wykluczeniu z diety mięsa i produktów zwierzęcych trzeba tak zbilansować dietę, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. W tym trudnym zadaniu może pomóc kolejny żywieniowy poradnik dietetyczki Magdaleny Makarowskiej. Tym razem autorka radzi, co jeść, aby zastąpić mięso i nadal pozostać zdrowym i w pełni sił. W książce znajdziecie plan posiłków z przepisami oraz smakowitymi zdjęciami kolorowych dań

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates