NAJNOWSZE

sobota, 29 marca 2014

Dziewczyna z Nowego Jorku w małym miasteczku

źródło
Serialem, który chciałam wam przedstawić, jest Hart of Dixie. To amerykański serial komediowo-dramatyczny; aktualnie można oglądać 3. jego sezon.

Serial koncentruje się wokół młodej lekarki z Bostonu – Zoe Hart (Rachel Bilson). Główna bohaterka, która skończyła nowojorską szkołę, pragnie zostać kardiochirurgiem, tak jak jej ojciec. Kiedy nie dostaje się na upragniony staż kardiochirurgiczny, postanawia przyjąć ofertę od nieznajomego doktora Harleya Wilkesa. Przeprowadza się do Blue Bell w stanie Alabama, gdzie otrzymuje w spadku połowę kliniki.


To kolejna produkcja, która podbiła moje serce. Niektórzy sądzą, że ten serial jest oklepany. Może i jest. Muszę się zgodzić z tymi osobami, gdyż historie takie jak trójkąciki miłosne pojawiły się kilka razy. Mimo to produkcja ma coś w sobie, gdyż jestem z nią od samego początku i każdego tygodnia czekam na kolejny odcinek.

A więc co takiego ma w sobie ten serial, że podbił moje i wielu innych serca? Co mają w sobie małe miasteczka w USA, że powstaje tam tak wiele produkcji?

Hart of Dixie opowiada o młodej lekarce, która próbuje się zaaklimatyzować w Blue Bell – małym miasteczku w Alabamie. Sprawy nie ułatwia fakt, że Zoe jest z Nowego Jorku i zupełnie nie jest przyzwyczajona do życia w tak małym mieście oraz że wciąż dziwią ją zwyczaje oraz zachowanie mieszkańców. Młoda doktor z początku sceptycznie nastawiona do mieszkańców, powoli zaczyna czuć się jak w domu, ale wcześniej zaliczy kilka wpadek. A jak się domyślacie w małym miasteczku wieści szybko się roznoszą, a zwłaszcza te, które dotyczą Zoe.

W produkcji nie mogło zabraknąć oczywiście miłości. Zoe wplącze się w trójkąt, który będzie rozwijał się przez dwa sezony. To chyba jedyny serial, w którym nie mogę zdecydować się, z kim powinna być główna bohaterka. Z jednej strony jest George – miejscowy prawnik, przystojny, opiekuńczy mający podobne zainteresowania do Zoe. Z drugiej strony równie przystojny, zabawny, zmieniający kobiety jak rękawiczki Wade, obojętnie podchodzący do życia. Jak potoczą się losy tej trójki? Tego możesz dowiedzieć się, oglądając serial.

Muszę przyznać, że ma on swój klimat. Blue Bell jest małą miejscowością z własną historią. Wszyscy wszystkich znają. Z jednej strony jest to fajne, ale z drugiej nie za bardzo. Wiem to z własnego doświadczenia, gdyż mieszkam na wsi i nie jest to przyjemne, gdy każdy wszystko o tobie wie i roznosi plotki. W jakich sytuacjach jest to miłe? Na przykład gdy ktoś mija się z kimś na ulicy, to wita się z tą osobą - w mieście czegoś takiego nie ma. Miasteczko zauroczyło mnie swoim pięknem. Czysto i przytulnie. Nie ma ruchu na drodze. Jakby czas płynął tam wolniej. Uroczystości, które obchodzą bohaterowie, na początku trochę mnie śmieszyły, ale potem stwierdziłam, że sama chciałabym obchodzić takie święta.

Główna bohaterka urzekła mnie od pierwszej sceny. Piękna, posiadająca styl i trochę zagubiona w swoim życiu. Mimo że niektórym nie przypadła do gustu, dla mnie jest świetną postacią. Bohaterowie drugoplanowi są cudowni. Poznajemy szczegółowe historie każdego z nich, co jest bardzo ciekawe. Lemon jest ulubienicą wszystkich. Można by ją określić jako perfekcyjną panią domu. Lavon – serdeczny burmistrz, gotowy pomóc w każdej chwili. Rose – typowa nastolatka, która zaprzyjaźni się z Zoe. To tylko niektóre postacie, bez których ten serial nie byłby taki, jakim jest.

Nie sprawi, że w twoich oczach pojawią się łzy (a trochę szkoda, bo ja uwielbiam takie fragmenty). Wręcz przeciwnie – wywoła na twojej twarzy uśmiech. Czasem możesz się popłakać, jednakże ze śmiechu. Jeśli szukać czegoś, przy czym możesz się zrelaksować, to serial stworzony dla ciebie.

Jak już wspomniałam wcześniej, fabuła nie jest oryginalna, więc jeśli szukasz czegoś nowego, co zwali cię z nóg, raczej nie rozpoczynaj przygody z tym serialem. Pozostałych zachęcam do tej produkcji, gdyż naprawdę warto. Możecie być mile zaskoczeni! 


Kilka zdjęć z serialu:
źródło
Zobacz inne posty tej autorki 

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates