NAJNOWSZE

piątek, 7 marca 2014

Nie straszna nam zima

źródło
Zima nie jest lubiana przez Polaków, choć sporty charakterystyczne dla tej pory roku coraz lepiej nam wychodzą. Wiem, że wielu z was nie lubi się ruszać, gdy na dworze jest zimno. Może to nie będzie motywacja, ale pokażę wam, jak aktywnie spędzić czas – czyli dla każdego coś dobrego!


Ice skating, łyżwy. W wielu, wielu miastach są tworzone lodowiska, na których ludzie jeżdżą lub dopiero się uczą! Myślisz, że to nie dla ciebie? To się mylisz! Nie masz sprzętu? Sądzę, że na większości z tych obiektów mają odpowiednie łyżwy dla każdego. A teraz problem z jeżdżeniem. Na początku najlepiej próbować tuż obok barierki lub z kimś za rękę i patrzeć, jak inni odpychają się nogami. Przypomina ci to jakiś sport? Łyżwy do zimowa wersja rolek. ci, którzy umieją jeździć na rolkach, mają łatwiej! A co te ćwiczenia ci dają? Wzmacniają system krążenia, wydolność organizmu, ruszają się też plecy i brzuch – i najważniejsze - nogi, dzięki którym możemy chodzić.

Sledding, sanki. Teraz trochę zabawy! Może nie jest to typowy sport, ale również poprawia samopoczucie i kondycję nóg, jeśli się biega. Ja byłam już w tym roku na sankach i wróciłam do domu zmęczona. Choć bardziej to zabawa, poprawia wytrzymałość mięśni nóg i rąk, bo ktoś musi ciągnąć sprzęt. Jest przy tym dużo zabawy. Jest to zajęcie głownie dla „lekkich” osób, bo druga osoba nie uciągnie kogoś ciężkiego!

Snowboard czy narty? To teraz zależy od was, co wybierzecie. Coraz więcej osób przerzuca się na snowboard, ale to Wasza decyzja, na czym rozpoczniecie/będziecie kontynuować jazdę. Ja osobiście w tym roku przerzucam się na snowboard, ale młodszym i osobom powyżej 25 roku życia polecam narty. Szybciej się na nich uczysz i są trochę łatwiejsze do opanowania. Oczywiście na początku nie zjeżdżamy z czarnych stoków, bo są najtrudniejsze i najbardziej strome, czyli najprawdopodobniej będziecie musieli narty/snowboard opanować lub się połamiecie.

Snowball fights, bitwa na śnieżki. Ogólnie nie mogę się doczekać, aż spadnie tyle śniegu, bym mogła niektóre osoby z klasy nim obsypać. Jest to świetna rozrywka, przy której śmiech i dobra zabawa to priorytet.


A dlaczego mamy uprawiać sporty, zamiast cały dzień siedzieć w domu z książką lub tkwić przed ekranem komputera? Po pierwsze sport to wielka zabawa. Czyż to nie będą piękne wspomnienia? Zamiast mieć rozrywkę w kształcie komputera, możemy bić się na śnieżki lub pójść na sanki. Po drugie – wspomagamy kondycje i poprawiamy samopoczucie. Sporo osób szybciej chudnie zimą. Dlaczego? Bo jeżdżą na nartach lub łyżwach! A czy wy uprawiacie jakiś sport zimą?

Share:

1 komentarz :

  1. Chciałabym mieć swoje łyżwy, muszę pomyśleć nad kupnem :) tym bardziej, że mam w okolicach lodowisko całoroczne od tego roku :)

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates