Do wygrania Edycja
tekstów Adama Wolańskiego – dla miłośników języka ojczystego i nie
tylko…
Zasady są
proste: należy odpowiedzieć na pytanie i podać adres e-mail.
Pytanie konkursowe brzmi:
Dlaczego właśnie Ty powinieneś
(powinnaś) wygrać tę książkę?
Na odpowiedzi czekamy od dziś do końca maja!
Na odpowiedzi czekamy od dziś do końca maja!
Liczymy, że
wśród Was są jeszcze osoby zainteresowane takim gatunkiem książek!
Fundatorem
nagrody jest Wydawnictwo Naukowe PWN.
Życzymy
powodzenia!
Chciałabym wygrać tą książkę, ponieważ sądzę, że język ojczysty jest bardzo ważny, a pogłębianie tajników edycji tekstów w sposób poprawny (zgodny z polszczyzną) jest jedną z ważniejszych czynności.
OdpowiedzUsuńE-mail: effa17@onet.pl
@Up: zgodnie z poprawną polszczyzną piszemy "TĘ książkę"...
OdpowiedzUsuńDobrze, że się poprawiłaś :) Dziękujemy za zgłoszenie do konkursu, jest nam bardzo miło :)
UsuńNie Effa17 się poprawiła, lecz ktoś poprawił ją. :)
UsuńW takim razie gratuluję spostrzegawczości :)
UsuńKocham język polski, uważam, że jest bogaty, piękny i wszystko można nim wyrazić, zarówno piękno przyrody, jak i namiętne emocje. Przykładam dużą wagę do tego, by wyrażać się po polsku, by pisać po polsku i by myśleć po polsku. Na co dzień zajmuję się właśnie pisaniem i poradnik dotyczący edycji tekstów to po prostu idealna książka dla mnie :)
OdpowiedzUsuńmarta@kolonia.gda.pl
Dziękujemy za zgłoszenie do konkursu, jest nam bardzo miło :)
UsuńMarzę o tej książce, ale jakoś nie składa mi się, by ją kupić, a skoro można ją wygrać... czemu by nie spróbować. Studiuję polonistykę o specjalności redakcyjno-wydawniczej, a to jest dla mnie jak biblia. A poza tym 1 czerwca mam urodziny, to by był niezwykły prezent!
OdpowiedzUsuńagne.stepien@gmail.com
Dziękujemy za zgłoszenie do konkursu, bardzo nam miło :)
UsuńJęzyk polski zawsze był moim ulubionym przedmiotem w szkole. Kocham czytać, dużo piszę, również teksty poetyckie. Zajmuję się także przepisywaniem i tworzeniem tekstów na potrzeby zawodowe. Jestem komputerowym samoukiem....Chętnie przeczytałabym, jakie błędy wciąż popełniam a tym samym udoskonaliłabym mój warsztat pracy:) Pozdrawiam serdecznie iwona067@gmail.com
OdpowiedzUsuńDziękujemy za zgłoszenie do konkursu, życzymy powodzenia :)
UsuńTak naprawdę, chciałabym mieć cały zestaw książek PWN z działu językoznawstwa. Ot, choćby wszystkie tomy "Kultury języka polskiego" :)
OdpowiedzUsuńPowodów, dla których chciałabym i powinnam zdobyć "Edycję tekstów" jest kilka. Lubię pisać i piszę dużo, więc na pewno nie zbierałaby kurzu na półce, ale była zawsze pod ręką. Przez wiele lat zajmowałam się raczej dźwiękiem niż słowem pisanym, ale to się zmieniło i taka książka byłaby teraz jak znalazł. Ponadto, od pewnego czasu, jedyną polskojęzyczną osobą w moim otoczeniu jest moje dziecko, chociaż nazwanie jej "polskojęzyczną" to lekkie nadużycie, bo jest jeszcze mała i miesza trzy języki. Właśnie brak języka polskiego na co dzień, oraz widok "mordowania" go w Internecie, sprawia że czytam więcej fachowej literatury, żeby i moja wiedza nie zaczęła się podstępnie rozmywać.
Pozdrawiam :)
Magdalena
maglipka@gmail.com
Dziękujemy za zgłoszenie do konkursu, życzymy powodzenia :)
UsuńDlaczego ja powinnam wygrać tę książkę? Zawsze miałam problemy z edycją tekstów, znajomi i rodzinami przecierają oczy, kiedy czytają napisane przeze mnie teksty. Szukałam w Internecie dobrych książek o edytorstwie, polecono mi pozycję pana Wolańskiego. Niestety nie miałam pieniędzy... Aż tu patrzę, taki konkurs! Ta książka jest mi przeznaczona, nie wyobrażam sobie, żeby trafiła do kogoś innego.
OdpowiedzUsuńE-mail: milenacichocka@o2.pl
Dzięki za zgłoszenie :) Powodzenia ;)
UsuńNiestety język polski nigdy nie był moją mocną stroną. Jednak przyszedł taki czas, gdy w moim życiu pojawiły się książki - zaczęłam często sięgać po przeróżne publikacje. Wraz z tym zaczął mnie fascynować również język polski. Bardzo często zachodziłam w głowę jak napisać potrzebne mi zdanie, tak żeby było poprawne. W końcu trafiłam na wspaniałą osobę, która sprowadziła mnie na dobrą drogę i zaszczepiła we mnie miłość do edytorstwa. Tutaj pojawia się odpowiedź na pytania konkursowe. Powinnam wygrać tę książkę, gdyż bardzo zależy mi na rozwijaniu swojej pasji, poznawaniu języka, żeby następnie móc zaszczepiać miłość do niego w kolejnych osobach, tak jak mnie się to przytrafiło. Gwarantuję, że jeżeli wygram, to po dokładnym przestudiowaniu jej, podaruję ją kolejnej osobie.
OdpowiedzUsuńadres: Malina261295@wp.pl
Dzięki za zgłoszenie :) Trzymamy kciuki!
UsuńJako tłumacz mam obowiązek posługiwać się poprawną polszczyzną i ciągle rozwijać moje zdolności językowe. Jestem Polką mieszkającą poza granicami kraju, więc mój kontakt z językiem ojczystym jest niestety ograniczony. W zachowaniu i doskonaleniu języka polskiego pomagają mi książki, które z pasją kupuję i czytam. Myślę, że książka konkursowa jest pozycją bardzo wartościową i warto ją przeczytać. Na pewno byłaby przeze mnie dobrze wykorzystana. Przy okazji dziękuję za ten konkurs.
OdpowiedzUsuńŻaneta
zaneta.barska@gmail.com
Bardzo dziękujemy za zgłoszenie i życzymy powodzenia :)
UsuńDlaczego ja powinnam wygrać tę książkę? Nie lubię takich pytań. Muszę wmówić jurorom, że inni nie zasługują na nią tak bardzo jak ja. A przecież to nie prawda, przeczytałam wszystkie komentarze i każda z powyższych osób na nią zasłużyła. Niezależnie od wyniku, z całego serca gratuluję zwycięzcy. Szczerze. Jedyne co mam do zaoferowania- skoro już podjęłam się próby wygrania- to obietnicę, że książka nie będzie kurzyć się na półce i będzie często używana. Prowadzę samozwańczą korektę tekstów i zdaję sobie sprawę, że zawsze jest coś, czego warto byłoby się douczyć. Ta książka byłaby dopełnieniem mojej pracy. Co więcej? Nic. Reszta jest milczeniem.
OdpowiedzUsuńSylwia- pantomima4@o2.pl
Dziękujemy za zgłoszenie do konkursu, życzymy powodzenia :) Prowadzimy również rekrutację edytorów (to tak w odpowiedzi na "prowadzę samozwańczą korektę tekstów") :)
UsuńJakiś czas temu odkryłam, że na widok błędów, tych mniej i bardziej oczywistych, krew w moich żyłach zaczyna krążyć szybciej - kompletna ignorancja wobec zasad języka polskiego wywołuje swego rodzaju smutek i złość. W dobie internetu zwyciężył szybki przekaz, bylejakość i doznania wizualne. Wiem, że nie uda się już tego cofnąć, w końcu nie naprawimy świata. Ale możemy wpływać na jednostki, uwrażliwiać i uświadamiać, że posługiwanie się poprawną polszczyzną to nie wstyd, mimo tego, że koleżanka akurat wstawiła "na fejsa" nową "selfie" i prosi, by ją "zalajkować".
OdpowiedzUsuńKsiążka Adama Wolańskiego mogłaby pomóc mi w dalszym wykrywaniu błędów, których popełniania zapewne sama nie jestem świadoma. Nie mogę powiedzieć, że swoją przyszłość chciałabym wiązać z edytorstwem (choć jestem nim bardzo zainteresowana), bo jest to póki co zbyt wielka deklaracja, byłabym jednak bardzo uradowana, gdyby poradnik ten wpadł w moje ręce. :)
martiq17@wp.pl
Zgłoszenie dodałam dwadzieścia minut po północy ze względu na problemy techniczne.
UsuńPrzepraszam i mam nadzieję, że zostanie ono jednak rozpatrzone.
Pozdrawiam,
Marta T.
Dzięki za zgłoszenie. Przekażemy informację o problemie Wydawnictwu, sądzimy, że wszystko da się załatwić :)
Usuń