NAJNOWSZE

niedziela, 22 czerwca 2014

Co czytać, gdy będzie nam doskwierać wakacyjna nuda?

źródło
Zbliżają się wakacje, a to idealny czas na czytanie książek. Osoby, które wybierają się na plażę bądź też pragną innego rodzaju relaksu, obowiązkowo muszą wiedzieć, co czytać. Jest wiele książek, które latem idealnie nadają się na relaks, lecz mimo wszystko czasami trudno się zdecydować, co warto zabrać ze sobą.


Osoby, które lubią książki obyczajowe, nie mogą obejść się bez utworów lekkich i przyjemnych. Kilka chwil uniesień wraz z głównymi bohaterami jest jak najbardziej wskazane. Nie należy jednak zapominać, że gdy przebywamy wśród ludzi, w hałasie, nie jesteśmy tak skupieni, jak w przypadku gdy czytamy w ciszy. Dlatego ostrzegam przed wyborem książki, która jest dość zagmatwana tematycznie i trudna w odbiorze. Publikacje tego typu zostawmy lepiej na wieczorne nudy. Jakie pozycje obyczajowe polecam? Przede wszystkim te autorstwa naszych rodaków.

Kochaj i jedz, Brazyliszku Michalina Kłosińska-Moeda
Bardzo ciepła i lekka lektura na słoneczne dni. Zabiera czytelnika w piękny wiejski krajobraz, który dobrze komponuje się z wakacyjnym klimatem.

Namaluj mi słońce Gabriela Gargaś 
Książka dla tych, którzy wymagają nieco więcej, jeśli chodzi o długość. Pozycja ta wciąga w niesamowity świat bohaterów, powodując szybsze bicie serca. Nie sposób się od niej oderwać.

Aleja Bzów Aleksandra Tyl 
Wspaniała i bardzo wciągająca lektura, która ukazuje, jak ulotne potrafi być życie. Utwór ten jest niesamowitą odskocznią od własnych problemów i przede wszystkim wspaniale relaksuje.


Jeśli chodzi o osoby, które lubią książki pokroju fantasy bądź też paranormal romance, to muszę wspomnieć, że im również mogę zaproponować wiele tytułów. Skupię się jednak na tych, które w szczególności oddają cały klimat wakacji i fantastycznie odprężają. Na rynku wydawniczym dość świeżą pozycją jest książka Tatuaż z lilią Ewy Seno, która całkowicie wciąga w wir wrażeń. Nie sposób jest nie poczuć idealnego klimatu tej lektury, po którym uśmiech nie znika z twarzy. 

Kolejnymi propozycjami są:

Klejnoty Elfów Clarissy Black 
Książka lekka i przyjemna w odbiorze. Niekiedy wciąga czytelnika w wir walk; zawiera nutkę romantyzmu. To wszystko sieje tajemniczość.

Urodzona o północy C. C. Hunter 
Cudowna książka na wakacyjną nudę, jak i szał wypoczynkowy. Książka w doskonały sposób rozluźnia i powoduje uśmiech na twarzy. Coś jak najbardziej dla miłośników paranormal romance. 

Wybrani C. J. Daugherty 
Całą serię kochają miliony czytelników, i to jak najbardziej słusznie. Książka zaciekawia rozwojem akcji. Pomimo tego, że wszystko dzieje się w szkole (o której chcemy raczej w wakacje zapomnieć), to jednak kusi to swoją oryginalnością. Fascynujący bohaterowie staną się Twoimi prawdziwymi przyjaciółmi. Z nimi nuda Ci nie grozi.


Kończąc, pragnę jeszcze nadmienić, że z podanymi lekturami sama się zapoznałam i wiem, na co stać autorów. Książki doskonale sprawdziły się w momencie, gdy potrzebowałam odprężenia. Uwierzcie na słowo, że nie wiem, co bym zrobiła bez tych pozycji po maturalnej fecie. Pewnie bym oszalała. Odnalezienie tych tytułów dodało mi sił. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że podczas wakacyjnego szału umilą wam czas. Jedyne, co pozostaje mi powiedzieć, to... MIŁEGO CZYTANIA, LENIUCHY!!!

Share:

2 komentarze :

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates