NAJNOWSZE

wtorek, 8 lipca 2014

Cierpliwie, w bólu, czekała w ciemnościach

źródło
Akcja drugiej powieści z cyklu Camilli Läckberg również rozgrywa się we Fjällbace. Policjanci z komisariatu w Tanumshede stają przed trudną i tajemniczą sprawą, która ma związek z morderstwami sprzed dwudziestu pięciu lat.


Camilla Läckberg to szwedzka pisarka, autorka powieści kryminalnych, książeczek dla dzieci oraz dwóch książek kulinarnych. Seria o Fjällbace jest jej debiutem.


Sagę Läckberg przeczytało mnóstwo osób w Europie. Tak jak w innych powieściach, autorka nie ogranicza się jedynie do poprowadzenia intrygi kryminalnej.
Jej książki są też doskonałymi utworami obyczajowymi, ze wspaniałymi bohaterami oraz bardzo konsekwentnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej.


W tej części policjanci z komisariatu w Tanumshede staną przed nie lada wyzwaniem. Małe dziecko, które wyszło z domu, aby pobawić się w Wąwozie Królewskich, odnajduje trupa. Będą musieli odkryć związek pomiędzy dwiema różnymi i odległymi od siebie sprawami.


Patrik Hedström to policjant, bez którego komisariat w Tanumshede nie rozwiązałby żadnej sprawy kryminalnej. Osoba obdarzona dużym talentem, poczuciem humoru, a także zdolnością łączenia pewnych faktów. 
Erika Falck jest pisarką biografii. Posiada podobne talenty jak jej przyjaciel, ale nie wykorzystuje ich w ten sam sposób. Bardzo często pomaga mu w rozwikłaniu spraw kryminalnych.

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, chociaż jest to kryminał. Duża liczba epitetów i porównań sprawia, że przenosimy się do Fjällbacki, i ukazuje ją tym samym jako malowniczą i spokojną wioskę.
Intrygujące w tej książce są opisy, które poprzez swój dramatyzm wywołują strach oraz współczucie dla tych kobiet, które były męczone w piwnicy. Łamano im kości.Oryginalne jest połączenie dwóch spraw oraz ich podobieństwo.

Książka wywołała u mnie bardzo dużo pozytywnych emocji, ponieważ policjanci świetnie rozwiązali sprawę, mimo że mieli wiele wątpliwości.  Według mnie jest to dojrzała książka i mocny kryminał, który świetnie się czyta.

Powieść poleciłbym zarówno koneserom  kryminałów skandynawskich, jak i osobom, które nigdy nie miały z nimi nic wspólnego. Książka nie jest gruba, a dzięki jej oryginalnemu językowi i stylowi czyta się ją lekko, więc warto polecić ją ludziom, którzy nie mają dużo czasu wolnego.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates