NAJNOWSZE

piątek, 11 lipca 2014

Śpieszmy się kochać ludzi...

źródło
Nie jest ważne, ilu minie obojętnie czyjeś nieszczęście. Ważne, czy Ty się zatrzymasz.

Czy istnieje szansa na pokonanie swoich lęków i fobii sprzed traumatycznego dnia, który miał miejsce kilkanaście lat temu?

Czy prawdziwa miłość dwojga ludzi może przetrwać nagłe kalectwo drugiej osoby?

Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.


Kiedy Kamila zamieszkała w swojej wilii, zaznając szczęścia u boku swojego mężczyzny Łukasza, godząc się z odejściem i brakiem kontaktu ze strony chłopaka, który, jak później się okazało, jest jej ojcem, a także poznając dwie urocze sąsiadki – wiedziała, że los się do niej uśmiechnął. Jednak nic nie trwa wiecznie, bo spokój uliczki Leśnych Dzwonków wywoła serię niefortunnych zdarzeń. Łukasz dozna wypadku, wskutek którego straci jeden z głównych zmysłów. Czy miłość Kamili i Łukasza okaże się prawdziwą, mogącą przetrwać każde piekło? Czy raczej Łukasz podda się bez walki o odzyskanie zdrowia, a Kamila odejdzie? Zaś do Gosi zapuka przeszłość, a mianowicie były mąż, który będzie zdolny do wszystkiego. Pewnego razu drogi ojca Kamili Jakuba i Gosi zejdą się, a wtedy mroczna tajemnica sprzed kilkunastu lat ujrzy światło dzienne. Jak zareaguje para ludzi, niby obcych, ale jednak sobie bliskich?


źródło
Katarzyna Michalak  to polska autorka mająca na swoim koncie kilkanaście bestsellerowych książek, m.in. Ogród Kamili, Bezdomna, Poczekajka itp. Jej twórczość pokochały miliony polskich czytelniczek!

Zacisze Gosi to druga powieść, zaraz po bestsellerowym Ogrodzie Kamili, z Serii kwiatowej. 

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Katarzyny Michalak, a mianowicie sięgnięcie po Ogród Kamili. Przeczytałam go wtedy w niespełna dzień i zapragnęłam więcej, nieświadoma tego, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Jednak nie mogłam się oprzeć i sięgnęłam po kolejną część. Czy Zacisze Gosi wywarło na mnie tak ogromne wrażenie jak Ogród Kamili

Zacznę od tego, że książki z Serii kwiatowej, w tym właśnie Zacisze Gosi, mają niezwykle starannie dopracowaną szatą graficzną. Uwypuklone litery, żywe kolory na okładce i odpowiedni rodzaj czcionki od razu przykuwają uwagę czytelnika. Osobiście mnie to urzekło!

Świetnym pomysłem jest to, że każdy nowy rozdział rozpoczyna się krótką notatką na temat danej rośliny. Dzięki temu mamy możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o nowe informacje.

Przyznaję się bez bicia, że sięgnięcie po książkę autorstwa Katarzyny Michalak grozi nie tyle kacem książkowym, ile wciągnięciem w wir wydarzeń, które mamy w stu procentach gwarantowane. Ani się nie spostrzeżemy, a od momentu rozpoczęcia czytania upłynie znaczna część czasu! Nie ma tutaj miejsca na nudę, gdyż wszystko, co wykreowała autorka, jest jak najbardziej prawdziwe. Tutaj toczy się życie, które niekiedy obdarowuje nas takimi momentami, że promieniejemy ze szczęścia, ale też obezwładnia nas uczuciem tęsknoty i cierpienia. 

Bohaterowie, których przedstawiła w powieści autorka, nie są idealni jak w bajce, dlatego też zyskali moją sympatię. Potrafiłam doskonale utożsamić się z Kamilą czy Gosią, które chwilami doskonale rozumiałam. Pani Katarzyna Michalak ma skłonność do komplikowania życia bohaterom, niekiedy dużą, ale jak dla mnie, z umiarem.

Nie sposób nie wspomnieć o zakończeniu książki, które wywołało we mnie wielką falę emocji, zresztą jak cała ta powieść. Tak się rozczuliłam, że nie mogłam zapanować nad łzami. 

Ogromnie podoba mi się też wykorzystanie przesłania, które znajdziemy w książce. Każdy z was powinien je znać... Śpieszmy się kochać ludzi...  To prawda! Trzeba kochać ludzi, bo życie jest kruche. Trzeba umieć także wybaczać drugiej osobie, wierzyć, że chociaż każdy z nas popełnia błędy, może się zmienić.

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego polskie czytelniczki tak kochają książki tej autorki. Teraz już znam odpowiedź na to pytanie i sama tak twierdzę. 

Polecam tę powieść każdemu czytelnikowi, który lubi takie książki jak ta prawdziwe, życiowe, o miłości i co najważniejsze wybaczeniu, którego dzisiaj niekiedy ciężko udzielić osobie, która nas zraniła. To idealna lektura na każdą porę roku, wnosząca wiele przesłań i skłaniająca do refleksji nad własnym życiem i czynami. Naprawdę warto po nią sięgnąć!

 

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates