NAJNOWSZE

wtorek, 15 lipca 2014

Uwierz w duchy

źródło
Kiedy kochamy,
wszyscy jesteśmy aniołami.
Tylko zetknięcie z ziemią sprawia, że jesteśmy śmiertelni.


Między teraz a wiecznością to wywołująca gęsią skórkę historia dość skomplikowanej miłości.


Julia, szesnastoletnia dziewczyna, jest zmuszona do pożegnania się ze starym, łatwym i dostatnim życiem. Przeprowadza się z matką do nowego miasta, gdzie mają zacząć wszystko od nowa. Julia chce zapomnieć o przeszłości i o tym, że nagle wszystko zaczęło się komplikować... Zaczyna swoje nowe życie na nieprawdzie. Dziewczyna poprzez kłamstwa o swoim pochodzeniu i bogactwie wkręca się do najbardziej elitarnej paczki w szkole i zaczyna spotykać się z przystojnym Feliksem. Jednocześnie jej wzrok przykuwa cichy i tajemniczy Niki, który nieoczekiwanie przekazuje jej wiadomość od jej dziadka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dziadek Julii zmarł kilka dni wcześniej...


Powieść Marie Lucas jest bez dwóch zdań romansem młodzieżowym z bardzo silnym wątkiem paranormalnym. Autorka od początku powieści tworzy poświatę tajemniczości wokół Nikiego, która z biegiem akcji staje się coraz mroczniejsza. Dzięki niezwykłemu "darowi" chłopaka, jakim jest możliwość rozmowy ze zmarłymi, Julia odkrywa intrygę, która zmienia jej całe życie. Razem decydują się rozwiązać sprawę. Jednak kontakt ze zmarłymi może spowodować nieprzyjemne konsekwencje, o których nasza bohaterka przekonuje się na własnej skórze. 

Moim zdaniem zakończenie troszkę psuje całą książkę. Zbyt szybko zostaje ujawniony zły demon, który tak bardzo psuł plany Julii. Zbyt dużo spraw zostało nierozwiązanych, co osobiście bardzo mnie denerwowało podczas czytania.Wątek kończy się tak nagle... Niby później dowiadujemy się, że Julia jest z Nikim, lecz wciąż nurtującymi pytaniami są, na przykład: co z Feliksem? jak zakończyła się ich znajomość, o ile się zakończyła?

Pomijając jednak mierne zakończenie, książkę czyta się bardzo szybko i płynnie. Nie ukrywam, że niezwykłe umiejętności Nikiego bardzo mnie zaintrygowały; można powiedzieć, że to jedyny bohater w tej książce, który mnie zainteresował.

Słyszałam dużo negatywnych opinii na temat tej książki, lecz według mnie warto ją polecić. Jest przyjemna i na tle innych młodzieżowych pozycji na pewno wyróżnia się oryginalnym pomysłem. Dlatego gorąco polecam tę książkę, historię z dreszczykiem, historię skomplikowanej miłości, w której duchy są na porządku dziennym.Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates