NAJNOWSZE

środa, 13 sierpnia 2014

Ech, ty ofiaro losu

źródło
Camilla Läckberg to mistrzyni skandynawskiego kryminału. Jej debiutem jest pierwsza część z cyklu o Fjällbace, czyli Księżniczka z lodu. Od lat jej powieści zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów. Jej książki przetłumaczono na ponad 35 języków. Napisała także książeczki dla dzieci oraz dwie książki kulinarne.


Ofiara losu to powieść kryminalna. W Tanumshede jest kręcony reality-show Fucking Tanum. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między aktorami a mieszkańcami. Dwa podobne wypadki samochodowe budzą podejrzenia policjantów z komisariatu w tymże mieście. Patrik Hedstrom staje wobec największego dotąd wyzwania detektywistycznego w swojej karierze, a przy tym musi zmierzyć się z bolesną przeszłością.

Książkę, dzięki użyciu licznych środków stylistycznych, czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Brak trudnych, niezrozumiałych wyrazów sprawia, że jej płynne konsumowanie sprawia dużą radość. Na własne oczy możemy zobaczyć miasteczko i bohaterów.

Potencjalnego czytelnika może zachwycić rozległa fabuła oraz intrygujący i zaskakujący bohaterowie. Poprowadzony wątek historii rodziny jest bardzo ciekawy i rzadko spotykany w książkach.

źródło
Patrik Hedstrom to policjant z komisariatu w Tanumshede. Wraz z narzeczoną mieszka w małej i malowniczej Fjällbace. Jest obdarzony dużym talentem dedukcji. Rozwiązuje wiele trudnych spraw kryminalnych, które przypisuje sobie jego przełożony.

Bertil Mellberg to szef komisariatu. Marzy o powróceniu na to samo stanowisko w Goteborgu. Jest ohydnym i wstrętnym chamem, wyśmiewanym przez kolegów z pracy. Nic nie robi, a przed kamerami kłamie, że to dzięki niemu wszystko się udaje, choć nawet nie wie, jak przebiegało śledztwo.

Erika Falck to pisarka powieści biograficznych, chociaż potem pisze także książki innych gatunków. Często pomaga swojemu narzeczonemu w rozwikłaniu spraw, nie do końca o tym wiedząc. Ma duże poczucie humoru, wielkie zapasy cierpliwości i smykałkę do pomagania.

Książka wywarła na mnie duże wrażenie. Tak jak inne części zachwyciła mnie swoją oryginalnością. Jedyne, co mnie dziwi, to że w małej wiosce dzieje się dużo różnych i niepowtarzalnych morderstw. 

Książkę polecam wielbicielom sensacji. Głównie dedykuję ją młodzieży, dla której może okazać się bardzo wartościowa.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates