NAJNOWSZE

niedziela, 3 sierpnia 2014

English Matters

źródło
W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć magazyny przeznaczone dla osób, które chcą uczyć się języków obcych. Wydawnictwo Colorful Media wychodzi im naprzeciw, udostępniając własne, mające ułatwić poznawanie kultury innych krajów oraz języka.


Na stronę internetową Wydawnictwa trafiłam przypadkowo, gdy od pewnej blogerki dowiedziałam się o magazynie językowym "English Matters".  Postanowiłam zapoznać się z jego treścią i sama ocenić jego przekaz. Moje pierwsze wrażenie było nieodparte i niezwykle imponujące. Już pierwsze strony magazynu poruszają swoim bogactwem i przejrzystością treści. Niemal na każdej z nich znajdziemy ciekawe artykuły dotyczące stylu życia ludzi, kultury, nauki oraz podróżowania. Są one wzbogacone o kolorowe fotografie oraz spis słówek, które mogą sprawiać trudność w zrozumieniu tekstu. Nie trzeba więc za każdym razem sięgać po słownik angielsko-polski i przerywać czytania.

Magazyn zawiera również wskazówki dotyczące komunikacji w języku angielskim opatrzone tytułem Conversation Matters, dzięki którym czytelnik może zapoznać się ze zwrotami przydatnymi w konkretnych sytuacjach. Porusza również kwestie sporne oraz przykłady niewłaściwego zachowania. 
 
Dzięki tabelom i wyróżnieniom kłopotliwych słów czytelnik może łatwiej i szybciej przyswoić i zapamiętać treść artykułów. Magazyn obfituje w wielość ciekawostek, które umożliwiają poznanie tajników kultury oraz tradycji kraju. 

Mnie najbardziej spodobał się artykuł z działu People and Lifestyle, który opowiada o dziwacznych budynkach występujących na całym świecie. Byłam pod wrażeniem, gdy przeczytałam o bibliotece w Kansas, wybudowanej na kształt wielkiej półki na książki. Zaciekawił mnie również artykuł o Lorde – Queen Bee – muzycznej gwieździe – oraz szereg tekstów z działu Culture. Najdłużej zatrzymałam się jednak przy pracach o tematyce podróżniczej. Skorzystałam również z okazji wysłuchania ich w Internecie – to była wspaniała przygoda! Zachwyciła mnie przede wszystkim ich różnorodność oraz sposób przedstawienia w gazetce. Są one wzbogacone o przepiękne fotografie oraz opisy wielu miejsc, które szczególnie warto zwiedzić.
 
Magazyn "English Matters" polecam wszystkim pasjonatom kultury oraz języka angielskiego. Mogą po niego sięgnąć zarówno osoby uczące się, jak i znające go – może to być świetna okazja do wzbogacenia własnego słownictwa. Potrafię z czystym sumieniem przyznać, że sięgnę po ten magazyn ponownie – i to niejednokrotnie. Gratuluję Wydawnictwu pomysłu na stworzenie takiego czasopisma językowego.


Share:

2 komentarze :

  1. Uwielbiam English matters, naprawdę moje słownictwo się poszerzyło dzięki niemu ;)

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates