NAJNOWSZE

środa, 6 sierpnia 2014

¿Español? Sí, gracias

źródło
Co nowego w Hiszpanii? 
Chcielibyście znać odpowiedź na to proste pytanie, ale niestety nie potraficie?
Wakacje trwają w pełni, ale Hiszpania wielu z nas wydaje się zbyt odległa... Możecie poznać ją, siedząc na kanapie we własnym domu!


Obiecałam wam, że niedługo zrecenzuję kolejny magazyn wydawnictwa Colorful Media. Właśnie dotrzymuję słowa! Przed wami "¿Español? Sí, gracias"!

Na wstępie chciałabym podkreślić, że jestem niezwykle zachwycona tą publikacją i cieszę się, że mogę trzymać ją w swoich rękach, przeglądać oraz czuć zapach jej świeżo wydrukowanych kartek.

Jak wspomniałam przy okazji recenzowania "English Matters", wydawnictwo Colorful Media poznałam stosunkowo niedawno i chciałabym z tego miejsca serdecznie podziękować bloggerce, dzięki której nastąpiło moje spotkanie z magazynami wydanymi przez nie. Gdyby nie ona, zapewne nie byłabym świadoma, że takowe istnieją. Ale nie ma co gdybać! Jestem wręcz oczarowana tymi, bądź co bądź niezbyt obszernymi, czasopismami.

"¿Español? Sí, gracias" nie jest publikacją przeznaczoną dla każdego; żeby móc zrozumieć treść zawartą w magazynie, należy znać język hiszpański w stopniu przynajmniej średnio zaawansowanym. Pod każdym artykułem znajduje się lista niektórych słówek użytych w nim, które zostały przetłumaczone na polski. Zabieg ten ma na celu wspomaganie nauki. Mimo wszystko osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hiszpańskim, muszą niestety poczekać na zamierzone efekty, a wtedy będą mogły z przyjemnością i bez wyrzutów sumienia sięgnąć po ten magazyn.

Ogromnym atutem czasopisma jest bogactwo tematyczne. Podział na konkretne dziedziny sprawia, że czytelnik może poznać wiele zagadnień dotyczących życia w Hiszpanii. Autorzy poruszyli takie tematy, jak historia, kultura, społeczeństwo czy literatura. W gazetce znajdziemy również ciekawostki, opatrzone tytułem Tema especial. W tym numerze kwartalnika zawarto informację dotyczącą hiszpańskiej pisarki i dziennikarki Irene Villi, która napisała swoją kolejną książkę, zatytułowaną Nunca es demasiado tarde, princesa (przykładowe tłumaczenie: Nigdy nie jest za późno, księżniczko). W artykule poruszono różne kwestie związane z jej życiem prywatnym oraz karierą.

Autorzy zawarli w magazynie również wskazówki (wyróżnione kolorem), jak zachować się w banku, które mogą przydać się każdemu, kto planuje wyjazd do Hiszpanii. Korzystając z tych rad, na pewno nie popełni tzw. faux pas

Uważam, że warto również wspomnieć o artykule Frases hechas y refranes para este verano (tłum. Gotowe zwroty i przysłowia na lato). Opisano w nim różnorodne sytuacje, w których znajomość utartych zwrotów jest niezbędna. Dodatkiem do artykułu jest quiz, który każdy czytelnik może wykonać, by sprawdzić efekty swojej nauki języka hiszpańskiego. 

Ponadto w magazynie znajdziemy dodatek podróżniczy (Viajes), dzięki któremu poznamy Park Narodowy Torres del Paine  znajdujący się w Chile. Przede wszystkim dowiemy się, dlaczego jedna ze stron dedykowanych turystyce określiła go jako ósmy cud świata.

Tym optymistycznym akcentem kończę dzisiejszy przegląd "¿Español? Sí, gracias".


Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates