NAJNOWSZE

piątek, 12 września 2014

Zbieranie doświadczeń

Czy nie zależało wam nigdy na aktywnym życiu? Na poznaniu nowych doświadczeń, na bajecznych chwilach? Czy zrobiliście coś w tym kierunku? Wbrew pozorom to nie takie proste. Wiele osób ma wpojone pewne ograniczenia. To strefa bezpieczeństwa. Gdzie się kończy? Jak poza nią wyjść? Dlaczego jest tak ciasna? To tematy na książkę, a nawet kilka  nie na post. Ale nas interesuje coś zupełnie innego...
Osiągnięcia. Duże, małe, takie, siakie i owakie. Coś nowego. Przyjemne chwile, próbowanie nowych rzeczy. Dlaczego wciąż mamy być na nie? Nie, nie przejadę się z tobą motorem. Nie mogę iść na ten koncert. Nie, nie skoczę z najwyższej trampoliny. Dlaczego nie? Przecież w głębi czujemy, że to odpowiedź tak ciśnie nam się na usta! Dlaczego nie przełamać codzienności, dlaczego wszystko ma być rutyną?! Zbierajmy jak najwięcej doświadczeń, które urozmaiciłyby nam życie, dzień, godzinę, kwadrans.

Nie zamykajmy się w strefie komfortu! Są rzeczy, na które w pierwszej chwili byśmy się nie zgodzili. I to nie dlatego, że są trudne czy wymagają odwagi. Tak naprawdę... nic nie stoi na przeszkodzie. Tak, pójdę na te dodatkowe zajęcia. Przecież i tak nie mam dziś nic do roboty. Może będzie ciekawie. Jasne, że chce mi się iść na spacer. Pewnie, że chcę przejechać się tym quadem. Tak, chcę spróbować sushi. 

Nie zamykajmy się w strefie komfortu! Próbujmy nowych smaków, dźwięków, chadzajmy w nowe miejsca, poznawajmy obcych ludzi, szukajmy kolejnych hobby! Fajnie byłoby się pochwalić nowymi doświadczeniami w bagażu. Świetnie byłoby być zawsze otwartym na nowe propozycje. Zbierajmy doświadczeniaRóbmy rzeczy, które mogłyby być przyjemne czy zabawne, gdybyśmy tylko spróbowali...

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates