NAJNOWSZE

poniedziałek, 6 października 2014

Maszynka do zabijaniaW tym miesiącu wydawnictwo Feeria przygotowało książki specjalnie z myślą o nastolatkach. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy znajdą w październiku coś dla siebie.


 
źródłoTytuł: Chłopak nikt

Autor: Allen Zadoff
Gatunek: thriller
Liczba stron: 344
Data premiery: 8 października 2014 r.

Osierocony i wychowywany w ekstremalnym obozie tytułowy chłopak wyrósł na perfekcyjną broń. Funkcjonuje niemal wyłącznie jako narzędzie, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, planów czy pragnień. Potrafi logicznie myśleć, przewidywać oraz posługiwać się zaawansowaną technologią. Czy ma jakiś słaby punkt? Czy można go zniszczyć? I czy warto to robić?

Nieczęsto spotykamy książkę z głównym czarnym bohaterem, za co Allenowi Zadoffowi należą się punkty za oryginalność. Tytułowy nastolatek to postać niejednoznaczna, niewzbudzająca tylko negatywnych uczuć. Chłopak staje przed tragicznymi wyborami, które przerosłyby niejednego dojrzałego osobnika. Przy tym pisarz umiejętnie dawkuje napięcie, odrywając czytelnika od ciekawych portretów psychologicznych.


źródło

Tytuł: Cena odwagi

Autor: Ewa Seno
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 336
Data premiery: 16 października 2014 r.

Nina po śmierci rodziców wyjechała za granicę, gdzie dowiedziała się prawdy o swoim pochodzeniu – nie jest zwyczajną dziewczyną, ale potomkinią królewskiego rodu Mendelaview, władającego tajemniczą planetą Mandorą. Teraz musi nauczyć się posługiwać nowo odkrytymi mocami, które będą jej potrzebne w walce z największym wrogiem jej rodzicieli – Alexusem. Podczas podróży Nina zda sobie sprawę, że stworzenia, o których do tej pory tylko czytała, istnieją naprawdę.
Wydawnictwo nie chce, żeby czytelnicy nowo powstałego cyklu Antilia zapomnieli o swej bohaterce. Pierwsza część sagi Ewy Seno została wydana w czerwcu, a już teraz wychodzi kolejna. Tatuaż z lilią wzbudził dość entuzjastyczne recenzje, jest więc na co czekać. To typowy przedstawiciel paranormal romance, ale dość przyjemny, z akcją pędzącą przez 300 stron niczym superszybki odrzutowiec kosmiczny. Seno, jak to debiutująca autorka, nie wyzbyła się pewnych wad, jak wyidealizowanie głównej bohaterki czy schematyczność, ale ma szansę poprawić się w następnym tomie. Ciekawe, czy druga część podda się prawom natury i zostanie utrzymana w mroczniejszym, jesiennym anturażu.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates