NAJNOWSZE

poniedziałek, 17 listopada 2014

Niełatwe wybory nastolatki


W listopadzie wydawnictwo Feeria przygotowało propozycje zarówno dla nastolatków, jak i dla starszych i bardziej wymagających czytelników. Zobaczcie, jakie nowości na was czekają.
źródło
Tytuł: Zabrana o zmierzchu

Autor: C. C. Hunter
Gatunek: fantasy
Liczba stron: 400
Data premiery: 19 listopada 2014 r.


Kylie Galen wciąż poszukuje prawdy o sobie, swojej prawdziwej rodzinie i przeznaczeniu. Odkrywanie tajemnic wiąże się ze zmianą, niekoniecznie na lepsze... Gdy w końcu dziewczynie udaje się zbliżyć do wyśnionego wilkołaka Lucasa, okazuje się, że jego współtowarzysze zabronili mu być z nią. Dodatkowo dręczy ją duch niosący sekretne przesłanie o życiu i śmierci. Galen podejmuje wyścig z czasem, by ocalić siebie oraz najbliższych jej sercu.

Trzecia część serii Wodospady Cienia, recenzowanej także na naszej stronie (część pierwsza, część druga). Naszym redaktorkom książki C. C Hunter się spodobały – dobrze spełniały rolę lekkiego i wciągającego paranormal romance. Trzeci tom wydaje się jednak nieco gorszy. Dylematy sercowe głównej bohaterki przestają już ciekawić, zaczynają raczej irytować, aż chciałoby się wykrzyknąć: zdecyduj się, dziewczyno! Tempo akcji również nie jest już tak szybkie jak w poprzednich częściach, a fabuła przepełniona jest nonsensami i nielogicznościami.źródło
Tytuł: Ziemia wojny

Autor: Julia Łatynina
Gatunek: powieść sensacyjna
Liczba stron: 448
Data premiery: 19 listopada 2014 r.
Historia o ludziach, dla których wojna to jedyny sposób na życie i zarabianie pieniędzy. Opowieść o Kaukazie i osobowości jego mieszkańców na tle negatywnego wizerunku Rosjan. W tej książce wszyscy są terrorystami, a różni ich jedynie to, że stoją po przeciwnych stronach barykady. Karty powieści zapełniają brutalna przemoc, kilkudniowe sojusze oraz cyniczne bohaterstwo.

Ziemia wojny wyróżnia się spośród innych młodzieżowych propozycji wydawnictwa Feeria. Specjaliści od promocji zapowiadają książkę niełatwą i bezkompromisową; miejmy nadzieję, że taką też dostaniemy. Niezależność rosyjskiej dziennikarki może dać ciekawy i nie gloryfikujący jej rodaków portret współczesnej wojny, w której żadna ze stron nie ma tak naprawdę racji.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates