NAJNOWSZE

czwartek, 8 stycznia 2015

Gdy namiętność budzi obsesję. Kusiciel – A.J. Gabryel

źródło
A.J. Gabryel urodził się w 1978 roku. Podobno nieśmiały... Polak mieszkający w Australii, prowadzi bloga grzesznikadam.blog.onet.pl. Napisał dwie powieści, których jest centralną postacią, wszystkie traktują o seksie bez wstydu i pruderii. Autor nie chce zdradzić, czy Kusiciel to powieść autobiograficzna. Jeśli tak jest, to życzę mu, by marzenie z ostatniego akapitu epilogu się spełniło...

Tylko tyle (a może aż tyle?) informacji znalazłam w sieci o autorze. Nie szukałam zbyt wnikliwie, bo nie chciałam zmniejszyć siły rażenia samej powieści. Przyznam, że jestem zaskoczona. Czy pozytywnie? Przeczytajcie.


Tytuł: Kusiciel
Autor: A.J. Gabryel
Wydawnictwo: Filia
Premiera: 14.01.2015 


Kusiciel to opowieść mężczyzny, który po latach hulaszczego trybu życia poznaje kobietę – bezimienną nimfomankę – walczącą ze swoją naturą. Ona jest zbyt ładna, zbyt krucha, zbyt blond, by nazwać ją piękną (...) wygląda jak dziewica i dziwka zarazem (...) wydaje się jaśnieć na tle tłumu. Pewnego wieczoru w zatłoczonym klubie rodzi się obsesja, której skutki niszczą życie mężczyzny i kobiety. Lepiej byłoby, gdyby nigdy się nie spotkali... A może nie?

Kusiciel to książka trudna, zaskakująca, bezpruderyjna oraz odważna. Grzebie w duszy, mąci myśli, uzależnia i nie daje spać. Szokuje, podnieca, wzrusza, skłania do refleksji. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło, a po przeczytaniu ostatniego zdania zamarłam. Zatrzymałam się. Popadłam w zadumę. To nie jest powieść dla każdego, wielu osobom nie spodoba się otwarty przekaz i opis ludzkich namiętności podany w bezwstydnej formie. To zapis obsesji, która niszczy oraz pełen erotyki obraz miłości, jaka nie powinna się zdarzyć.

Przeciwników erotyków uspokajam – mimo że powieść zawiera wiele scen seksu, to nie typowy okaz tego gatunku. Namiętność i erotyczna pasja grają pierwsze skrzypce, jednak ważniejsze jest drugie dno tej historii oraz płynący z niej przekaz. Gwarantuję wam, że nie czytaliście powieści napisanej w ten sposób przez mężczyznę. Jestem pod wrażeniem języka, który mimo wulgaryzmów nie razi. Niektóre myśli są niemal poetyckie, chwytają za serce i wywołują lawinę emocji. Nie znajdziecie tu babskiego użalania się nad sobą, a jedynie pełen obraz uczuć faceta będącego pod wpływem toksycznej kobiety, bez której nie może żyć. Autor stworzył postaci pełne sprzeczności, realne i niepohamowane. Stworzył kobietę oraz mężczyznę, którzy spalają się w ogniu własnej namiętności, dążąc do odnalezienia samych siebie. Ich decyzje są niezrozumiałe dla drugiej strony, ale jakże wiarygodne. 

Nie znajdziecie w tej powieści wartkiej akcji ani opisów zwykłego życia. Każde słowo, zdanie i akapit dotyczą sfery uczuciowej oraz erotycznej, a jednak jest to pozycja, którą powinien poznać każdy, kto choć raz czuł się przytłoczony niewytłumaczalnymi emocjami. Jeśli waszym uczuciom blisko do obsesji, a wasze decyzje niejednokrotnie niszczą życie innych ludzi, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Drogie czytelniczki, wasze ciało należy do was, ale życie, które w nim powstaje, już niekoniecznie... Drodzy czytelnicy, każdy kontakt seksualny niesie ze sobą ryzyko powołania do życia nowego człowieka, jesteście na to gotowi?

Nie macie oporów, potraficie mówić i czytać o seksie? Jesteście gotowi na spowiedź faceta, za którego podjęto decyzję? Gorąco zachęcam do lektury.
Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates