NAJNOWSZE

środa, 18 marca 2015

Problemy nastolatków


Po wysypie lutowych premier na następny miesiąc wydawnictwo Feeria przygotowało dwa tytuły – nową książkę z młodzieżowej serii REAL LIFE oraz poradnik zdrowotny o... jelitach.źródło

Tytuł: Althea & Oliver

Autor: Cristina Moracho
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 400
Data premiery: 4 marca 2015 r.

Althea i Oliver od lat dziecinnych byli najlepszymi, nierozłącznymi przyjaciółmi. W liceum dziewczyna uświadamia sobie jednak, że to, co czuje do chłopaka, nie jest już przyjaźnią. Oliver pragnie tylko, aby ich życie wyglądało tak, jak zawsze, ale kiedy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z ostatnich kilku tygodni, nie może udawać, że nie dzieje się z nim nic złego. Okazuje się, że cierpi na zespół Kleinego-Medina, zwany syndromem śpiącej królewny.

Althea & Oliver to już kolejna książka z rozpoczętej niedawno serii Real life, mającej stanowić przeciwwagę dla fantastycznych opowieści spod znaku paranormal romance i opowiadać o problemach bliskich życiu. Ta książka skierowana jest przede wszystkim do nastolatków w wieku ok. 15 lat, starszym może wydać się zbyt przeciętnie napisana. Nie jest to pozycja kiepska; najbardziej w niej drażni to, że autorka stworzyła dość irytujące portrety młodzieży, składające się z pretensjonalnych hipsterów, nie udało jej się pogłębić postaci. źródło
Tytuł: Historia wewnętrzna. Jelito – najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Autor: Giulia Enders
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 304
Data premiery: 4 marca 2015 r.

Skąd czerpiemy energię do życia? Dzięki czemu wzmacnia się nasza odporność? Dlaczego cierpimy na nadwagę lub niedowagę? Na te i wiele innych pytań odpowiada Giulia Enders, niemiecka pani gastrolog. Książka jest zaskakującą historią wewnętrzna jelit, które pełnią kluczową rolę w naszym organizmie.

Muszę przyznać, że wydawnictwo wie, jak sprzedać książkę napisaną na z pozoru nieatrakcyjny temat. Historię jelit zdobią bowiem całkiem ładne, zabawne obrazki, a z okładki patrzy na nas młoda, śliczna twarz autorki. Chociaż zdrowotnych poradników nie czytam, z chęcią sięgnęłabym po pozycję Enders, aby poznać ciekawą, atrakcyjnie podaną wiedzę z fachowej ręki.

Książka nieoczekiwanie stała się bestsellerem w Niemczech; ciekawe, jak będzie u nas.


Share:

2 komentarze :

  1. Czekam na recenzje drugiej pozycji.

    OdpowiedzUsuń
  2. ,,Althea & Oliver" koniecznie muszę przeczytać!

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates