NAJNOWSZE

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Tropem J. K. Rowling po raz wtóry

źródło
To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.
J. K. Rowling, Harry Potter i Zakon Feniksa

Czy to już miłość, gdy ktoś zajmuje tak dużo miejsca w życiu drugiej osoby, że po jego odejściu powstaje niemożliwa do zapełnienia ziejąca pustka?
J. K. Rowling, Wybór


Ze względu na to, że nasi Sherlockowie znaleźli nowe tropy dotyczące J. K. Rowling, postanowiliśmy wznowić zeszłotygodniowe śledztwo, w którym pojawiło się niewystarczająco dużo ciekawostek. Wcześniejszy post możecie przeczytać tutaj. Mamy nadzieję, że i teraz znajdziecie coś nadzwyczaj interesującego. 

  1. J. K. Rowling stwierdziła, że wilkołactwo Remusa Lupina było metaforycznym przedstawieniem choroby AIDS – kiedy chorzy boją się izolacji od społeczeństwa i trzymają chorobę w sekrecie. 
  2. W trzeciej części Harry'ego Pottera profesor Trelawney powiedziała: Gdy 13 zasiada razem, który pierwszy wstanie, pierwszy umrze. W szóstej części po przetransportowaniu Harry'ego do Nory 13 osób zasiadło przy jednym stole. Remus Lupin był pierwszą osobą, która wstała. Został potem zabity jako pierwszy w czasie bitwy o Hogwart. 
  3. George po śmierci Freda nie był zdolny wyczarować patronusa. Wszystkie jego dobre wspomnienia wiązały się z bratem.
  4. J. K. Rowling przyznaje, że jako uczennica nienawidziła swojego nazwiska, gdyż inni przezywali ją: wałek do ciasta (rolling pin) – i zawsze chciała nazywać się Potter.
  5. Jeden galeon to w przeliczeniu 29 złotych.
  6. Pierwsza część o Harrym Potterze miała nosić tytuł Harry Potter i Kamień Czarodziejów, ale wydawnictwo kazało autorce zmienić nazwę. 
  7. W mitologii greckiej jasnowidząca Cassandra była przeklęta, więc nikt nie wierzył w jej przepowiednie. Prababcia profesor Trelawney miała na imię Cassandra. 
  8. Dwóch hogwartowych dowcipnisiów swojego pokolenia: Sirius Black i Fred Weasley umarło, śmiejąc się. 
  9. Autorka nie jest zadowolona z zakończenia Harry'ego Pottera. Według niej Hermiona powinna wziąć ślub z Harrym, a nie z Ronem.
Do następnego poniedziałku, drodzy Sherlockowie!

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates