NAJNOWSZE

środa, 22 kwietnia 2015

Wyścig głosów

źródło
Wielbimy i kochamy wielkich gwiazdorów muzycznych, ale czy zastanawiamy się, kto stoi za ich sukcesami? Nie tylko specjaliści od PR, ale także cały zespół chórzystów – drugoplanowych, pomijanych w świadomości przeciętnego widza, ale bez których żaden przebój nie brzmiałby tak samo. O nich opowiada dokument O krok od sławy.

Do kina możecie wybrać się także na: animację Jak wytresować smoka 2 oraz australijskiego Łowcę.Jak wytresować smoka 2
źródło
Dalsze losy młodego wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka. Tym razem nierozłączna para musi stanąć w obronie pokoju oraz ocalić przyszłość ludzi i smoków przed żądnym władzy Drago.

Jak wytresować smoka sprzed pięciu lat nieoczekiwanie udowodniło, że nie tylko Pixar potrafi tworzyć wspaniałe, emocjonujące historie przeznaczone nie tylko dla dzieci. Kontynuacja na szczęście utrzymuje poziom pierwszej części.

To wciąż doskonale napisana i wyważona animacja, w której kapitalne sceny akcji (lot na smokach!) sąsiadują z delikatnymi momentami wyciszenia. Dla wszystkich fanów grafiki komputerowej to koronny dowód na jej wyższość względem np. animacji rysunkowej. Świat przedstawiony został zaplanowany i ukazany z niesamowitą pieczołowitością. Dodajcie do tego uroczych, humorystycznych bohaterów oraz sporo dobrej muzyki, a otrzymacie animację doskonałą.
Łowca
źródło
Martin David, najemny myśliwy z ramienia firmy biotechnologicznej, tropi tygrysa tasmańskiego, ostatni raz widzianego na wolności w 1932 r. Przy okazji poznaje mieszkańców okolicznej doliny i sekrety przez nich skrywane.

Łowca to kolejny film, który trafia do polskich kin z mocno opóźnioną premierą, został w końcu nakręcony w 2011 r. Szkoda, że tak późno, obraz z Willemem Dafoe jest  bowiem dobrym, surowym kinem zasługującym na szybszy pokaz. David Nettheim, do tej pory reżyser serialowy, z zadziwiającym wyczuciem przeniósł na ekran znaną za granicą powieść. Stworzył film prosty, niezadziwiający kolejnymi intrygami, ale który obraca tę prostotę na swoją korzyść. Reżyser ciekawie, ale bez wielkiego melodramatyzowania ukazuje stan moralnej kondycji ludzkiej. Dodatkowo oprawia swój obraz pięknymi, pełnymi panoram zdjęciami oraz subtelną, tajemniczą muzyką.
O krok od sławy
źródło
Miliony ludzi zna ich głosy, ale prawie nikt nie zna ich imion. Film przedstawia prawdziwe historie chórzystek i chórzystów ukrytych za sukcesami największych muzycznych gwiazd. Choć wywiadów udzielają tu m.in. Mick Jagger czy Sting, usuwają się oni w cień, aby życie i losy artystów drugoplanowych zajęły tym razem główne miejsca.

O krok od sławy nie zrobiło kariery w Polsce; już przed premierą zadawano pytania: jak to możliwe, że ten film o chórzystkach wygrał na Oscarach z mocną i ważną Sceną zbrodni? Skreślanie tego filmu na starcie nie jest zbyt dobrym pomysłem – to prosta, skromna historia, tak samo jak niepozorni są jej bohaterowie. Ciekawy jest tu temat: kto kryje się za wielbionymi przez miliony fanów idolami? Czy gdyby nie cały sztab drugoplanowych muzyków, odnieśliby oni taki sami sukces? Reżyser kreśli nie tylko studium artysty, ale także przemian obyczajowych dokonujących się w Stanach Zjednoczonych. Naturalnie wplata ten temat w rozmowy bohaterów, dzięki czemu udaje mu się nie narzucać interpretacji widzom. Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates