NAJNOWSZE

piątek, 19 czerwca 2015

Ciąg dalszy nastąpi


W maju w Feerii nie ukazała się żadna książka, więc w czerwcu wydawnictwo postanowiło nadrobić braki i przygotowało sporo nowych pozycji. Królują przede wszystkim następne części rozpoczętych cykli – powieści fantasy Korowód królów i Ścieżka ocalenia (to już ostatni tom trylogii Antilila), obyczajowe Toxic i Co, jeśli..., romans Kochanek z Malty. Włoski romans oraz poradnik Perfekcyjna kobieta to suka. Powrót.
źródło
Tytuł: Korowód królów

Autor: Morgan Rice
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 248
Data premiery: 3 czerwca 2015 r.


Thor powoli uświadamia sobie, kim jest i dojrzewa do roli wojownika. Wkrótce dostaje rozkaz, aby wraz z braćmi przygotować się do Rytuału Sto Dni, który zamienia chłopców w mężczyzn. Jest to niezwykle trudna, mordercza podróż, która czeka wszystkich chcących być wojownikami Legionu. Będą musieli przejść przez Kanion, opuścić Krąg i dotrzeć przez Morze Turtuwiańskie na Wyspę Mgieł strzeżoną przez smoka. Czy uda im się powrócić?

Druga część liczącego aż 17 książek cyklu Krąg czarnoksiężnika. Korowód królów niestety nie utrzymuje całkiem niezłego poziomu pierwszej części. Mimo szybkiego tempa i ciągłej akcji, czuć tu nudę. Wynika ona ze schematyczności fabuły, która zawiera niemal wszystko to, co znamy z innych powieści fantasy: smoki, nastoletniego wybrańca, tajemnicze artefakty, itd. Rice pragnie stworzyć epicką sagą z wieloma bohaterami i łączącymi się wątkami, ale niestety, na dobrych chęciach się kończy. Nic tu się zgrabnie nie łączy, brakuje logiki i ogólnego sensu. Również styl autorki kuleje. Często nieumiejętnie charakteryzuje bohaterów, powtarzając wciąż te same zwroty i zdania, co może być szczególnie denerwujące dla czytelnika.źródło
Tytuł: Perfekcyjna kobieta to suka. Powrót

Autor: Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 160
Data premiery: 3 czerwca 2015 r.


Ci, którym spodobała się Perfekcyjna kobieta to suka, zapewne polubią także następną część. Siostry bliźniaczki Anne-Sophie i Marie-Aldine znów udowadniają, że nikt nie jest i, co więcej, nie musi być idealny, a klucz do spełnienia to samoakceptacja. Zamiast wiecznie się krytykować, powinnyśmy nabrać do siebie dystansu i zauważać swoje pozytywne strony. Może nie są to wnioski oryginalne, ale podane w zabawnej formie, która wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety. Prosty język nie przeszkadza, a oprawa wizualna cieszy oczy.
źródło
Tytuł: Ścieżka ocalenia

Autor: Ewa Seno
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 512
Data premiery: 3 czerwca 2015 r.


Spokojne życie Niny zmieniło się, gdy okazało się, iż jest księżniczką Antilią. Nastolatka została zmuszona do ekspresowego dorośnięcia i zmierzenia się ze złem zagrażającym planecie, z której pochodzi. Dojrzewanie nie przychodzi jednak łatwo. Impulsywne decyzje i zbyt duża podatność na czar pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której trudno będzie wyjść... Czy Nina urodzi dziecko, które zniszczy cały znany jej świat?

Ostatnia część trylogii Antilia jest chyba najlepszym jej tomem. Autorce udało się zmieścić wszystkie zalety Tatuażu i Ceny odwagi oraz usunąć większość ich wad. Ogrom emocji, jaki towarzyszy podczas czytania, szybko wyprowadzi was ze spokojnego rytmu. Ewa Seno zgrabnie ukazała przemianę bohaterki, która przestała już być nieodpowiedzialną nastolatką, a zmieniła się w dojrzałą swoich decyzji kobietę. Dodajcie do tego nieprzewidywalne i ciekawe zakończenie, a otrzymacie idealne zwieńczenie sagi.źródło
Tytuł: Toxic

Autor: Rachel Van Dyken
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 320
Data premiery: 3 czerwca 2015 r.


Gabe od kilku lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Gdyby ktoś ją odkrył, jej życie byłoby zagrożone… Saylor nie cierpi Gabe’a. On sprawia, że wszystko coraz mocniej się plącze. Niestety istnieje jedno miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione – dom opieki. Gabe i Saylor coraz bardziej się pociągają. Im bliżej są ze sobą, tym powstaje więcej pytań. Co się wydarzy, kiedy te dwa światy na siebie wpadną?

Drugi tom cyklu Zatraceni, czyli Toxic, to niezła, wzruszająca opowieść dla nastolatek. To kolejna nierealna historia o sile wielkiej miłości, ale opowiedziana całkiem zgrabnie. Wrażliwe młode dusze skłoni pewnie do zastanowienia się nad rzeczywistością, nad tym, ile byłyby w stanie poświęcić dla ukochanej osoby. Doroślejsi czytelnicy będą zawiedzeni, ale młodszym powinna spodobać się przyjemna fabuła, kilka tajemnic, wzruszeń i humoru.źródło
Tytuł: Co, jeśli...

Autor: Rebecca Donovan
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 380
Data premiery: 17 czerwca 2015 r.


Carl jest w szoku kiedy spostrzega Nicole w kawiarni znajdującej się tysiące kilometrów od ich rodzinnego miasta. Od ponad roku nikt o niej nie słyszał ani jej nie widział. Ale to nie jest Nicole, tylko Nyelle, zupełne jej przeciwieństwo. Bezpośrednia i odważna, coraz bardziej fascynuje Carla. Ale Nyelle skrywa też wiele sekretów, a im bardziej mężczyzna zbliża się do ich poznania, tym mniej chciałby wiedzieć.

Rebecce Donovan udało się stworzyć całkiem udaną historię z zaskakującym, choć prostym finałem. Fani cyklu Oddechy doskonale wiedzą, że dobrą stroną autorki jest budowanie emocji. W Co, jeśli… Donovan ponownie nie zawodzi na tym polu. Pisarka ukazuje przede wszystkim siłę przyjaźni oraz pobieżne ocenianie innych. Bo, jak wiadomo, nikt nie jest taki, jaki wydaje się na pierwszy rzut oka. Bohaterowie są realistyczni i łatwo uwierzyć, że istnieliby w zwyczajnym świecie. Łatwo jest się z nimi identyfikować i odczuwać ich emocje, tak jakby dotyczyły nas.źródło
Tytuł: Kochanek z Malty. Włoski romans

Autor: Melissa Moretti
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 280
Data premiery: 18 czerwca 2015 r.


Paul przyjeżdża z Malty do Rzymu i znajduje pracę jako szofer w wielowiekowej rezydencji bogatej rodziny Agostinich. Wkrótce wychodzi na jaw, że skrywa sekret, który zmieni życie wszystkich mieszkańców starego pałacu. Jedni stają się jego wrogami, inni sprzymierzeńcami. Jak Paul, przyzwyczajony do ciężkiej pracy i którego nie interesuje salonowe życie i alkoholowe wybryki, odnajdzie się w tym otoczeniu?

István Nemere to bardzo płodny pisarz (łagodnie mówiąc, wydał w swoim życiu setki książek), wykorzystujący mnóstwo pseudonimów do różnych gatunków. Jednym z nich jest Melissa Moretti, pod której nazwą pisał romanse. Kochanek z Malty nie zapowiada się szczególnie ciekawie; wstępny opis razi sztampą i przywodzi na myśl harlequiny o kochankach z różnych grup społecznych. Nie skreślam jednak tej pozycji, być może to po prostu miły romans w sam raz na upalne lato.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates