NAJNOWSZE

środa, 15 lipca 2015

Niebezpieczeństwo nadchodziW zeszłym miesiącu wydawnictwo Feeria przygotowało aż sześć książkowych premier, w lipcu więc zdecydowano się wypuścić tylko jedną – drugi tom cyklu fantasy Niebezpieczne istoty.źródło

Tytuł: Niebezpieczne złudzenie

Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Gatunek: powieść fantasy
Liczba stron: 298
Data premiery: 2 lipca 2015 r.

Ridley zaginęła, a Link jest zdeterminowany, by ją odnaleźć. Łączy siły z kolegami z zespołu, a nawet z Lennoxem Gatesem, który sam chciałby mieć ją na wyłączność. Poszukiwanie Ridley doprowadza ich na Głębokie Południe. Trafiają na skrzyżowanie, na którym muzyk Robert Johnson podpisał akt z diabłem, odnajdują menażerię z uwięzionymi w nich Obdarzonymi i zło w Nowym Orleanie, które jest niebezpieczne dla nich wszystkich.

To już druga część cyklu książek fantasy Niebezpieczne istoty. To pozycja przeznaczona dla młodzieży, napisana prostym, jasnym językiem. Autorki zgrabnie łączą fantastykę z realnymi problemami współczesnych nastolatków, dzięki czemu można wynieść z tej książki parę bezcennych rad na przyszłość. Pisarki nie zaniedbały też fabuły, co spowodowało, że powieść ekscytuje od początku do końca. Narracja przedstawiona jest z punktu widzenia aż trzech postaci, więc czytelnik może bez problemu wniknąć w psychikę każdego z nich i dogłębnie zrozumieć targające nimi emocje. A to emocje są w tej książce najważniejsze – radość, smutek, gniew i wiele innych. A po stronie czytelnika – rosnąca ciekawość w miarę czytania i oczekiwanie na następny tom już po ukończeniu.

Share:

1 komentarz :

  1. Nie czytałam żadnej książki tych autorów, ale już od dawna mnie kuszą :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates