NAJNOWSZE

sobota, 4 lipca 2015

Śmierć zabiera nawet najlepszych


źródło

Krystyna Siesicka. 

Na jej powieściach dorastało wielu. Zaczytywały się w nich tysiące. Ba! – miliony! Łącznie jej książki sprzedano w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy. Sentyment do tej autorki mają ludzie na całym świecie. 


Z wielkim żalem informuję, że w wieku 87 lat lubiana pisarka zmarła. Jest to szok nie tylko dla mnie, ale być może także dla was. Była felietonistką, redaktorką, pisarką i autorką scenariuszy filmowych. W sumie ukazało się ponad 30 jej powieści. Wznawiano je i tłumaczono na wiele języków. Ostatnią książkę, Ulica Świętego Wawrzyńca, wydała w 2010 roku.

W tym smutnym dniu wróćcie, proszę, do którejś z jej powieści, a jeżeli jeszcze jej nie znacie, kupcie choć jedną książkę. Może także ją docenicie.

Share:

1 komentarz :

  1. Wielka szkoda! To właśnie dzięki Pani Krystynie Siesickiej rozpoczęłam swoją przygodę z czytaniem, dzięki jej powieściom: "Zapałka na zakręcie", "Zatrzymaj echo" i "Pejzaż sentymentalny". Jeśli tego nie znacie, polecam przeczytać, szczególnie teraz na lato! :)

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates