NAJNOWSZE

poniedziałek, 7 września 2015

Tropem Carlosa Ruiza Zafóna

źródło
Istota płci żeńskiej, z boskiego nakazu, nie doznaje pożądania cielesnego i jej duchowe i uczuciowe spełnienie znajduje wyraz w naturalnym doświadczaniu macierzyństwa i w pracach domowych.
Carlos Ruiz Zafón, Gra anioła

Za zrujnowanego, pełnego wspomnień pałacyku emanowała owa aura magii i iluzji, jakie maja jedynie niewyraźne wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa.
Carlos Ruiz Zafón, Pałac Północy

Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.
Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru

W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.
Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru

Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.
Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatruCarlos Ruiz Zafón urodził się 25 września 1964 roku w Barcelonie. Z wykształcenia jest dziennikarzem, od 1993 roku zamieszkuje w Los Angeles, gdzie tworzy scenariusze i różnorodne powieści.  Pierwsze książki autora były adresowane głównie do młodzieży. W ich skład wchodzą: Marina oraz Trylogia mgły: Książę Mgły, Pałac Północy i Światła września.

Następne dzieła Zafóna to cykl Cmentarz zapomnianych książek: Cień wiatru, Gra anioła oraz Więzień nieba, który równie dobrze może być używany jako przewodnik po Barcelonie. Powieści te zostały przetłumaczone na 30 języków i opublikowane w 45 krajach.

Co ciekawe, ulubionymi autorami Zafóna są: Dostojewski, Tołstoj i Dickens.

Share:

2 komentarze :

  1. Może to wyda się śmieszne i trochę mi wstyd, ale autora znam tylko z cytatów, żadnego jego dzieła nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates