NAJNOWSZE

sobota, 19 września 2015

Zombi, wszędzie zombi...

źródło
Dla każdego kiedyś nadchodzi chwila, w której musi wybrać pomiędzy tym, co pragnie, a tym, co słuszne. Żyć i kochać albo poświęcić się w imię czegoś ważniejszego. Nie można mieć obu rzeczy naraz. Los jest nieubłagany. Ale czasami gorsi są ludzie...


Tytuł: Alicja Królowa Zombi
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: Mira


Alicja przeżyła już niejeden  koszmar, ale przetrwała to wszystko silniejsza niż kiedykolwiek. Żyła, zabijając zombi, ale teraz zrozumiała, że istnieje coś gorszego niż zombi. Niektórzy ludzie. A konkretnie ci z Animy. Dziewczyna musi zrobić wszystko, by położyć kres tej okropnej organizacji i raz na zawsze rozprawić się z tymi okropnymi stworami, które od dawna niszczyły jej życie. Ta rozgrywka może kosztować ją wiele, ale jest gotowa na wszystko. Nawet na śmierć, jeśli będzie trzeba. A tajemnice, które odkryje, mogą zmienić ją nieodwracalnie. Wszystko, w co wierzyła przez swoje kilkunastoletnie życie, może okazać się jednym wielkim kłamstwem. Czy Ali uda się pokonać Animę i przeżyć? 

Może Kroniki Białego Królika to nie wybitna opowieść, ale przyjemnie czytało mi się poprzednie części. Więc z chęcią podeszłam do Alicji Królowej Zombi, ciekawa zakończenia historii Ali.

Z książki na książkę główna bohaterka się zmieniała. Gdyby porównać tę z Alicji w krainie zombi z tą aktualną, to wyszłoby, że to dwie różne osoby. Ali przeszła całkowitą metamorfozę. Ze słabej dziewczyny, która winiła się za śmierć najbliższych, przemieniła się w silną i odważną zabójczynię, która nie waha się poświęcić własnego życia dla innych. Wszystkie ciężkie przeżycia na nią wpłynęły i doskonale widać, jak krok po kroku dorośleje. Jeśli chodzi o pozostałe postacie, to również są barwne i ciekawe. Każda z nich miała odmienny charakter. I po prostu robiła to, co było jej przeznaczeniem  poświęcenie dla innych. 

Motyw zombi był w literaturze wałkowany tyle razy, że niektórym może już zbrzydnąć. Tyle że autorka tutaj przedstawiła je nieco inaczej. Nie w formie cielesnej, lecz częściowo duchowej. Ciekawy pomysł. W starych schematach znalazło się trochę miejsca na oryginalność. 

Dzięki obecności zarówno tych krwiożerczych stworów, jak i Animy, w książce nie brakowało akcji. Gena Showalter nie pozwoliła swoim bohaterom nawet na chwilę wytchnienia. Wciąż coś się działo, dlatego też nie było mowy o jakimkolwiek nudzeniu się podczas czytania.

Wątek romantyczny był znaczną częścią tej książki. Miłość grała tu dużą rolę. Autorka od pierwszej części ciągnęła romans pomiędzy główną bohaterką a Colem i wreszcie dane mi było poznać jej zakończenie. I jestem zadowolona. Został zachowany umiar i autorka nie przesadziła z uczuciami. Na zmianę przeplatały się zombi i miłosne zawirowania. 

Podsumowując, Alicja Królowa Zombi to dobre zakończenie trylogii o Ali Bell. Nie brakuje w niej miłości, akcji i oczywiście żądnych nowych ofiar zombi. Nie jest może niczym wybitnym, ale naprawdę przyjemnie się czytało. Autorka postarała się i utrzymała poziom poprzednich części. Było dużo śmierci, poświęcenia, a czasem nawet desperacji. Nie płakałam ani nie odczuwałam żadnych silniejszych uczuć, ale po prostu lekko się czytało. Jeśli ktoś lubi opowieści młodzieżowe z romansem i dużą liczbą walk, to ta trylogia może być idealna. A jeśli ktoś fascynuje się zombi, to pozycja obowiązkowa.

Share:

1 komentarz :

  1. Mam w planach tę serię i bardzo cieszę się, że wątek miłośny nie zdominował całej jej treści, bo ostatnio takie książki coraz mniej mi się podobają.

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates