NAJNOWSZE

wtorek, 22 grudnia 2015

Historia nas świętować uczy


źródło
Święta widać wszędzie. No może poza pogodą. Sklepy pękają w szwach od choinek, stroików, baniek, czekoladowych mikołajów. A my biegamy jak chomiki w kołowrotkach, zapominając o tym, co najważniejsze – o rodzinie, bliskich. A byli tacy, dla których święta w domu nie były wcale rzeczą pewną...

Nie wszyscy mogli spędzić je w gronie najbliższych: musieli w tym czasie walczyć na froncie, cierpieć w obozach. Sami pracowali na swojego ducha świąt. A ten bywa niesamowity. W historii znajdziemy mnóstwo przykładów, jak niesamowity może być. W grudniu wszystko może się zdarzyć.

Poniżej prezentuję wam dwa filmiki, które skradły – i chyba trochę też złamały – moje serce. Warto poświecić kilka chwil na zadumę, a później oddać cześć naszym przodkom, bez których poświęcenia świętowanie nie byłoby możliwe.

Tę kolędę znałam w innym wykonaniu, ale ten "teledysk" jest tak przejmujący, że musiałam go wstawić.
Filmik, który wzruszył mnie w tamtym roku do łez. Uważam, że to coś wartego uwagi. Słyszałam nawet, że historia na nim przedstawiona wydarzyła się naprawdę.


Jak widać, magia świąt potrafi zdziałać cuda. Próbujcie i wy. Bądźcie dla siebie mili.

Share:

Prześlij komentarz

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates