NAJNOWSZE

czwartek, 24 grudnia 2015

Święta w TV

źródło


Wigilia to czas świątecznej gorączki, przygotowań oraz wspólnych chwil z najbliższymi. Następne dni to z kolei głównie błogi odpoczynek, spędzany często w fotelu przed telewizorem. Co warto zobaczyć w te święta, aby przyjemnie spędzić czas?
25 grudnia


Powrót do przyszłości 2


TV4, 13:05


Doktor Emmet Brown wysyła Marty’ego i Jennifer w przyszłość, aby zapobiec zniszczeniu ich przyszłej rodziny. Pasmo niezwykłych przypadków sprawia, że zmienia się przeszłość (więc i przyszłość). Naprawienie wyrządzonych szkód nie będzie proste.

Ten seans Powrotu do przyszłości 2 będzie wyjątkowy, w końcu po 26 latach od premiery nastał rok 2015, do którego wybrali się bohaterowie filmu. Warto porównać wyobrażenia sprzed kilkudziesięciu lat na temat przyszłości (a teraz teraźniejszości) i cieszyć się wspaniałym kinem przygodowym dla całej rodziny.Kevin sam w domu

źródło


Polsat, 16:40

Fabuły Kevina samego w domu w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Oglądanie Macaulaya Culkina pozostawionego w domu przez rodzinę to wieloletnia tradycja milionów Polaków. Do tego stopnia, że brak Kevina w świątecznej ramówce doprowadza do zbiorowego oburzenia i pisania internetowych petycji. W 2015 na pewno do tego nie dojdzie – tę kultową familijną komedię będzie można obejrzeć w bożonarodzeniowe popołudnie.


80 milionów

źródło


TVP2, 21:40

Dolny Śląsk, jesień 1981 r. Konfrontacja opozycji z komunistami jest nieunikniona. Tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego młodzi działacze Solidarności organizują zuchwałą akcję wypłacenia z banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze SB śledzą każdy ich ruch. Rozpoczyna się fascynująca batalia, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. 

80 milionów, oparte na autentycznej, intrygującej historii z niedawnych dziejów Polski, utrzymane jest w konwencji heist movie. Mamy tutaj historię polityczną, ale podaną bez martyrologii i czarno-białej charakterystyki dobrzy-Solidarność, źli-Służby Bezpieczeństwa. Bohaterowie to zwyczajni ludzie, którzy nie rozmawiają jak na patriotycznym przedstawieniu i przeżywają swoje wątpliwości. Aktorstwo jest dobre, a napięcie potrafi podskoczyć niczym w prawdziwym kinie sensacyjnym.26 grudnia


Służące

źródło


TVP1, 20:25

Mississipi, lata 60. Skeeter, dziewczyna z dobrego domu, po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wzbudza skandal w rodzinnym miasteczku po tym, gdy przeprowadza wywiad z czarnoskórą służącą najbogatszych rodzin w okolicy. Między kobietami rodzi się przyjaźń. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka stają się świadkami zmieniającej się mentalności.

Służące to klasyczny hollywoodzki dramat,  trochę naiwny, ale nierażący jednak taką ckliwością, jak inne podobne tematycznie filmy. Świetna jest przede wszystkim obsada z Emmą Stone, Violą Davis Jessicą Chastain, Bryce Dallas Howard i uhonorowaną Oscarem Octavią Spencer. Reżyser Tate Taylor bardzo dobrze wymieszał wzruszenie ze śmiechem. Udało mu się uniknąć patosu i opowiedzieć historię zajmującą, wiarygodną i szczerą emocjonalną.Zaplątani

źródło


TVP2, 14:50

Flynn, czarujący awanturnik, ścigany jest przez rozbójników. Odnajduje schronienie w, zdawałoby się, opuszczonej wieży. Okazuje się, że zamieszkuje w niej piękna i temperamentna Roszpunka, której długie, złote włosy mają magiczną moc. Żyjąca w odosobnieniu królewna marzy o ekscytujących wyprawach. Flynn staje się jej przepustką do wolności.

Zaplątani to klasyczna animacja Disneya, utrzymana jednak w nowoczesnym stylu. Z jednej strony mamy więc muzyczne wstawki, z których od zawsze słynęła wytwórnia, z drugiej dopracowaną grafikę komputerową. Tempo akcji jest szybkie, a bohaterowie wyraziści i wzbudzający śmiech nie tylko młodszej widowni. Na oddzielną pochwałę zasługuje polski dubbing z idealnie dopasowanymi głosami aktorów. Więcej o filmie możecie dowiedzieć się z redakcyjnej recenzji.

Share:

1 komentarz :

  1. Planuje obejrzeć Służące.
    Pozdrawiam i zapraszam:
    http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Wiele dla nas znaczą Wasze opinie, dlatego dziękujemy za każdy zostawiony ślad i zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

 
Wróć na górę
Copyright © 2014 Essentia. Design: OtwórzBlo.ga | Distributed By Gooyaabi Templates